Հայաստանի տարբեր ենթակառուցվածքների զարգացման հավակնոտ փաթեթ է մշակվում. Ֆրանսիայի դեսպան
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում Զարգացման ֆրանսիական գործակալության (ԶՖԳ) գրասենյակի տնօրեն Ֆաննի Դելպեի գլխավորած պատվիրակությանը։
ՏԿԵ նախարարությունից տեղեկացնում են, որ պատվիրակության կազմում էր նաև Հայաստանում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին։
Նախարար Սանոսյանը ողջունել է հյուրերին և բարձր է գնահատել Զարգացման ֆրանսիական գործակալության հետ առկա բազմաշերտ համագործակցությունը և հույս հայտնել, որ առաջիկայում այդ համագործակցությունը ոչ միայն շարունակական կլինի, այլև կընդգրկի այլ ոլորտներ ևս։
Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին տեղեկացրել է, որ առաջիկայում նախատեսվում է ընդլայնել համագործակցության ուղղությունները և բյուջեն։ Հայաստանի տարբեր ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված հավակնոտ փաթեթ է մշակվում, որի իրագործմանը ևս Զարգացման ֆրանսիական գործակալությունը մասնակից կլինի։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են ԶՖԳ-ի հետ համագործակցությամբ իրականացվող ծրագրերի ընթացքը, ինչպես նաև Վեդու ջրամբարի կառուցման ընթացքը:

Саносян обсудил с французами вопросы сотрудничества
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Гнел Саносян 4 декабря принял делегацию, возглавляемую директором офиса Французского агентства развития на Южном Кавказе Фанни Дельпе.
Как сообщили в пресс-службе Министерства территориального управления и инфраструктур республики, в составе делегации был и Чрезвычайный и полномочный посол Франции в Армении Оливье Декотиньи.
Саносян высоко оценил существующее многоплановое сотрудничество с Французским агентством развития и выразил надежду на то, что в ближайшем будущем оно будет не только непрерывным, но и включит иные направления.
В свою очередь, Декотиньи сообщил о том, что в ближайшее время планируется расширить направления сотрудничества и бюджет. Разрабатывается амбициозный пакет, направленный на развитие различных инфраструктур в Армении, в реализации которого примет участие Французское агентство развития.
Стороны обсудили ход программ, реализуемых совместно с агентством, а также процесс строительства водохранилища Веди.