Քանաքեռում 4 անձի սպանության գործով կա ևս մեկ ձերբակալված (տեսանյութ)
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնի և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնի քննիչների կողմից իրականացված քննչական և դատավարական այլ գործողությունների, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության կողմից ձեռնարկված համապատասխան միջոցառումների արդյունքում՝ 4 անձի սպանության գործի շրջանակներում կա ևս մեկ ձերբակալված՝ 19-ամյա երիտասարդ, ով դեպքի օրը «Աջ սրունքի դրսային մակերեսի հրազենային վնասվածք» ախտորոշմամբ տեղափոխվել էր Երևան քաղաքի «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց:
Հիշեցնենք, որ 2021թ. նոյեմբերի 11-ին 6 անձ, հրազենային տարբեր մարմնական վնասվածքներով, բուժօգնության էր ընդունվել Երևան քաղաքի «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց և «Միքայելյան» վիրաբուժության ինստիտուտ, նրանցից երկուսը, գիտակցության չգալով, մահացել էին: Եվս երկու տղամարդու դիակ հայտնաբերվել էր դեպքի վայրում:
Կատարված քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում նշված քրեական գործով ձերբակալվել է 5 անձ:

По делу об убийстве 4 человек в Канакере есть еще один задержанный: СК (видео)
По делу об убийстве 4 человек в Канакере, среди которых криминальный авторитет по кличке «Канакерци Туй», а также небезызвестный в криминальных кругах бывший депутат Артуш Хачатрян, задержан еще один человек - 19-летний юноша, который в день инцидента с диагнозом «огнестрельное ранение правой голени» был доставлен в Университетскую больницу им.
Гераци. Об этом сообщает Следственный Комитет Армении. Отметим, что, по информации InfoPort.am, задержанный является сыном пошибшего Артуша Хачатряна, который также был ранен во время кровавого инцидента. Сам Артуш Хачатрян на днях вернулся из Голландии для участия в свадьбе проживающего России сына, датированной на 10 декабря.
Напомним, что 11 ноября 2021 года 6 человек с различными огнестрельными ранениями были доставлены в ереванскую Университетскую больницу им. Гераци и Институт хирургии им. Микаеляна, двое из них, не приходя в сознание, скончались. Тела еще двоих мужчин были обнаружены на месте происшествия. В результате следственных и других процессуальных действий по данному уголовному делу задержаны 5 человек. Следствие продолжается.