Վրաստանի նախագահն իր հայ գործընկերոջը շուտափույթ ապաքինում է մաղթել
Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին կորոնավիրուսով հիվանդացած Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանին շուտափույթ ապաքինում է մաղթել:
"Մաղթում եմ ձեզ շուտափույթ ապաքինում։ Այդ վիրուսը սահմաններ եւ կարգավիճակ չի ճանաչում, բայց մենք կհաղթենք այն գլոբալ համերաշխության շնորհիվ եւ ավելի ուժեղ դուրս կգանք այդ փորձությունից", — գրել է Զուրաբիշվիլին Twitter-ի իր միկրոբլոգում:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ նախագահի աշխատակազմը հայտնել էր, որ Արմեն Սարգսյանի մոտ հայտնաբերվել է կորոնավիրուս։ Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաքում նա Ամանորը դիմավորել է ընտանիքի հետ, այնտեղ էլ նա ոտքի վիրահատության է ենթարկվել ։

Саломе Зурабишвили пожелала Армену Саркисяну скорейшего выздоровления
Президент Грузии Саломе Зурабишвили пожелала президенту Армении Армену Саркисяну, заболевшему коронавирусом, скорейшего выздоровления.
«Желаю вам скорейшего выздоровления. Этот вирус не знает границ и статуса, но мы победим его благодаря глобальной солидарности и выйдем из этого испытания еще сильнее», — написала Зурабишвили в своем микроблоге в Twitter.
Напомним, аппарат президента РА 4 декабря сообщил, что у Армена Саркисяна в Лондоне обнаружили коронавирус. В столице Великобритании он встречал Новый год с семьей, там же он перенес операцию на ноге.