Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իրանի հոգևոր առաջնորդին և Իրանի նախագահին՝ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 45-րդ տարեդարձի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ այաթոլլահ Սեյեդ Ալի Խամենեիին և Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիին՝ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 45-րդ տարեդարձի  առթիվ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իրանի բարեկամ ժողովրդին Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 45-րդ տարեդարձի առթիվ։
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը և հայ ժողովուրդը մեծապես կարևորում են հարուստ անցյալ ունեցող երկկողմ հարաբերությունները, որոնք բազմադարյա պատմության ընթացքում ունեցել են զարգացման անշեղ ուղի:
Ուրախ եմ արձանագրել, որ ներկայում Հայաստանի և Իրանի միջև առկա է սերտ ու փոխշահավետ համագործակցություն, որը վստահաբար առավել կամրապնդվի՝ ի նպաստ հարևան երկու ժողովուրդների բարօրության և տարածաշրջանային հարատև խաղաղության։
Ընդգծելով մեր երկրների հանձնառությունը տարածաշրջանում կայունություն և խաղաղություն հաստատելու ուղղությամբ՝ կարևորում ենք առկա մարտահրավերները համատեղ ջանքերով հաղթահարելու վճռականությունը։
Առիթը պատեհ համարելով՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և արևշատու­թյուն, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 45-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Հայաստանն ու Իրանը, անցնելով պատմության բազմադարյա քառուղիներով, շարունակում են աշխարհին ներկայանալ որպես փոխվստահության և հարգանքի մթնոլորտում համագործակցող երկրների լավագույն օրինակ:
Մեզ համար Իրանը եղել և շարունակելու է լինել առանձնահատուկ գործընկեր, որի հետ համատեղ ջանքերով կարող ենք հասնել տարածաշրջանում կայուն խաղաղության հաստատմանն ու ամրապնդմանը:
Լիահույս ենք, որ Հայաստանի և Իրանի միջև բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունն ու պարբերական շփումները կլինեն շարունակական՝ ի շահ մեր երկու բարեկամ ժողովուրդների բարեկեցության:
Առիթը պատեհ համարելով՝ մաղթում եմ Ձեզ արգասաբեր գործունեություն, իսկ մեր հարևան և բարեկամ Իրանի ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և նորանոր ձեռքբերումներ»:

Никол Пашинян поздравил духовного лидера и президента Ирана по случаю 45-й годовщины Исламской революции
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительные послания духовному лидеру Ирана Сейеду Али Хаменеи и президенту Исламской Республики Иран Эбрахиму Раиси по случаю 45-й годовщины Исламской революции.
Как сообщили в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в  послании духовному лидеру Ирана Сейеду Али Хаменеи говорится:
“Ваше Высокопреосвященство,
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Ирана с 45-й годовщиной победы Исламской революции.
Правительство Республики Армения и армянский народ высоко ценят имеющие богатое прошлое двусторонние отношения, которые на протяжении веков шли по устойчивому пути развития.
Я рад констатировать, что в настоящее время между Арменией и Ираном существует тесное и взаимовыгодное сотрудничество, которое, несомненно, будет и впредь укрепляться во благо благосостояния двух соседних народов и прочного мира в регионе.
Подчеркивая приверженность наших стран установлению стабильности и мира в регионе, мы придаем важность решимости совместными усилиями преодолеть существующие вызовы.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и долголетия, а дружественному народу Ирана - мира и процветания”.
В направленном президенту Ирана поздравительном послании говорится:
Сердечно поздравляю по случаю 45-й годовщины победы Исламской революции.
Армения и Иран, пройдя через многовековые перипетии истории, продолжают представать перед всем миром как лучший пример стран, сотрудничающих в атмосфере взаимного доверия и уважения.
Для нас Иран был и будет оставаться особым партнером, с которым мы можем совместными усилиями добиться установления и укрепления стабильного мира в регионе.
Мы надеемся, что политический диалог на высоком уровне и периодические контакты между Арменией и Ираном будут продолжительными на благо благополучия наших двух дружественных народов.
Пользуясь случаем, желаю Вам плодотворной деятельности, а дружественному народу Ирана - вечного мира и новых достижений”.