Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Մայա Սանդուին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Անկեղծորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Մոլդովայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Վստահ եմ, որ մեր երկու ժողովուրդների բարեկամության, փոխադարձ հարգանքի և ընդհանուր արժեքների վրա խարսխված կառուցողական հարաբերությունները կշարունակեն ամուր հիմք հանդիսանալ Հայաստանի և Մոլդովայի միջև փոխշահավետ համագործակցության հետագա զարգացման ու ամրապնդման համար, որին նոր լիցք է հաղորդվել տարբեր մակարդակներում շփումների ակտիվացմամբ:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, Ձերդ գերազանցություն, քաջառողջություն և բարեկեցություն, իսկ Մոլդովայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և ամենայն բարիք»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Президенту Республики Молдова
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание Президенту Республики Молдова Майе Санду по случаю Дня Независимости.
"Искренне поздравляю Вас с национальным праздником Республики Молдова — Днем Независимости. Уверен, что конструктивные отношения, основанные на дружбе наших двух народов, взаимном уважении и общих ценностях, будут продолжать служить прочным основанием для дальнейшего развития и укрепления взаимовыгодного сотрудничества между Арменией и Молдовой, которое получило новый импульс благодаря активизации контактов на различных уровнях.
Пользуясь случаем, желаю Вам, Ваше Превосходительство, крепкого здоровья и благополучия, а дружественному народу Молдовы — процветания и всего наилучшего".