Վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում Չինաստանի դեսպանի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ֆան Յոնին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետը կարևորել է Հայաստան-Չինաստան բազմաշերտ համագործակցության զարգացումը և ընդգծել, որ դեսպանն իր գործունեությամբ նպաստել է երկկողմ հարաբերությունների հետեւողական ընդլայնմանը:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին և ՀՀ կառավարությանը արդյունավետ համագործակցության համար՝ հավելելով, որ չինական կողմը շահագրգիռ է Հայաստանի հետ առևտրատնտեսական կապերի զարգացմամբ:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են, որ առաջիկայում Հայաստանի և Չինաստանի միջև մեկնարկելու են ուղիղ ավիաթռիչքներ, որոնք խթան կհանդիսանան ինչպես տուրիզմի, այնպես էլ առևտրատնտեսական և գործարար կապերի ընդլայնման համար:

Никол Пашинян принял посла Китая
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Китая в Армении Фань Юна, завершающего свою дипломатическую миссию в республике. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
Премьер-министр подчеркнул важность развития многопланового сотрудничества между Арменией и Китаем и отметил, что посол своей деятельностью способствовал последовательному расширению двусторонних отношений.
Посол поблагодарил премьер-министра и правительство РА за эффективное сотрудничество, добавив, что китайская сторона заинтересована в развитии торгово-экономических отношений с Арменией.
Собеседники с удовлетворением подчеркнули, что в ближайшее время будет открыто прямое авиасообщение между Арменией и Китаем, что послужит стимулом для расширения как туризма, так и торгово-экономических и деловых связей.