Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարն ուղերձով դիմել է ուկրաինացիներին
Ուկրաինայի պաշտպանության նախարար Ալեքսեյ Ռեզնիկովը դիմել է ուկրաինացիներին՝ կոչ անելով պահպանել հանգստություն: Այս մասին տեղեկացնում է analitikaua.net-ը: Նա տեղեկացրել է, որ հակառակորդի կողմից կրակ է բացվել Ուկրաինայի արևելյան հատվածի ուղղությամբ, թիրախավորված են կարևոր նշանակության օբյեկտներն ու ենթակառուցվածքները:
«Ուկրաինայի բանակը իրականացնում է պաշտպանություն և տալիս է հակահարված ռուսական ուժերին: Մեր զինուժն անում է ամեն ինչ՝ պաշտպանելու ձեզ»,-ասել է նախարարը՝ հորդորելով բնակիչներին պահպանել հանգստություն և հնարավորության դեպքում մնալ տանը: Նա հայտնել է, որ իրավիճակը վերահսկվում է և ընդգծել, որ բանակին անհրաժեշտ է ժողովրդի աջակցությունը:
«Ձեր հանգստությունն ու զինված ուժերի նկատմամբ վստահությունը հիմա ամենալավ օգնությունն է»,-նշել է Ռեզնիկովը:
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է Դոնբասում հատուկ ռազմական օպերացիա սկսելու որոշման մասին: Նա հայտնել է, որ Դոնբասի ժողովրդական հանրապետությունները օգնության խնդրանքով դիմել են։ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ռազմական դրություն է հայտարարել երկրի ողջ տարածքում:

Министр обороны обратился к украинцам
«Враг начал интенсивные обстрелы наших предприятий на Востоке, а также центров военного управления и аэродромов в других регионах. Украинская армия держит оборону и дает отпор российским войскам. Наши военные делают все, чтобы защитить вас и не дать агрессору шанса на прорыв», — заявил министр.
Глава Минобороны обращается к гражданам с просьбой сохранять спокойствие и оставаться дома.
«Сегодня я в очередной раз обращаюсь к вам: сохраняйте спокойствие! По возможности оставайтесь дома. Ситуация контролируемая, но нашей армии сейчас как никогда нужна ваша поддержка. Ваше спокойствие и уверенность в Вооруженных силах Украины сейчас лучшая помощь!»- отметил Резников.
Резников подчеркнул, что ситуация контролирована.
«Ваше спокойствие и уверенность в Вооруженных силах Украины наилучшая помощь», – подытожил министр обороны.
Напомним, сегодня ранним утром президент РФ Владимир Путин объявил о начале спецоперации на Донбассе. Вскоре после этого в разных городах Украины произошли взрывы, сообщает analitikaua.netю