Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ:
Փոխվարչապետ Խաչատրյանն իր խոսքում բարձր է գնահատել Ռուսաստանի Դաշնության հետ հաստատված սերտ համագործակցությունը և կարևորել հատկապես տնտեսական ուղղություններով հարաբերությունների զարգացումը։
Դեսպան Կոպիրկինը շնորհավորել է փոխվարչապետին նշանակման առթիվ և հայտնել ռուսական կողմի պատրաստակամությունը՝ բոլոր ոլորտներում համագործակցություն ծավալելու մասին՝ ձևավորված արդեն 30-ամյա գործընկերային հարաբերությունների ավանդույթների վրա:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգին, կարևորել են երկու երկրների միջև տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացումն ու ընդլայնումը, ինչպես նաև հայ-ռուսական առևտրատնտեսական կապերին առնչվող հարցերի շրջանակը, այդ թվում՝ առևտրաշրջանառության աճող ծավալները և կառուցվածքը։

Вице-премьер РА и посол РФ коснулись актуальной повестки армяно-российских союзнических отношений
Вице-премьер Тигран Хачатрян встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Российской Федерации в Республике Армения Сергеем Копыркиным.
Как стало известно из пресс-релиза аппарата вице-премьера, Тигран Хачатрян в своем выступлении высоко оценил установившееся тесное сотрудничество с Российской Федерацией и подчеркнул важность развития отношений, особенно в экономической сфере.
Посол Копыркин поздравил вице-премьера с назначением и выразил готовность российской стороны развивать сотрудничество во всех сферах на основе традиций 30-летних партнерских отношений.
Собеседники коснулись текущей повестки армяно-российских союзнических отношений, подчеркнули дальнейшее развитие и расширение экономического сотрудничества между двумя странами, а также круг вопросов, связанных с армяно-российскими торгово-экономическими отношениями, в том числе объем и структура товарооборота.