ՀՀ վարչապետի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ԱԽ արտահերթ նիստ. քննարկվել է Լաչինի միջանցքում ստեղծված իրավիճակը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ:
Նիստին բացի ԱԽ անդամներից, մասնակցել են նաև Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը:
Քննարկվել են տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումները, մասնավորապես, Լաչինի միջանցքում ստեղծված իրավիճակը:

Во главе с премьер-министром РА состоялось внеочередное заседание Совета Безопасности - обсуждалась ситуация в Лачинском коридоре
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось внеочередное заседание Совета Безопасности: В заседании, помимо членов Совета Безопасности, приняли участие также президент Республики Ваагн Хачатурян, председатель Национального Собрания Ален Симонян, руководитель Аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, руководитель парламентской фракции «Гражданский договор» Айк Конджорян.
Были обсуждены события, происходящие в регионе, в частности, ситуация, сложившаяся в Лачинском коридоре по причине его блокирования со стороны Азербайджана.