Տեղ գյուղում Ադրբեջանի իրականացրած սադրանքն այդ երկրի քաղաքականության շարունակությունն է․ Մարուքյան
Ադրբեջանը Տեղ գյուղում իրականացրած սադրանքով հերթական ոտնձգությունն է կատարել Հայաստանի տարածքային ամբողջականության դեմ՝ շարունակելով իր հարձակումների շարքը: Այս մասին Twitter-ում գրել է Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը:
«Ադրբեջանի կողմից իրականացված սադրանքը հերթական ոտնձգությունն է Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականության դեմ: Ադրբեջանի այս քաղաքականությունը նորություն չէ. դա 2021 թ.-ի մայիսին և նոյեմբերին, ինչպես նաև 2022 թ.-ի սեպտեմբերին Հայաստանի Հանրապետության դեմ իրականացված հարձակումների շարունակությունն է, որոնց հետևանքով Ադրբեջանն օկուպացրել է Հայաստանի ինքնիշխան տարածքները», - գրել է Մարուքյանը Twitter-ում։
Գրառմանը կից նա տեղադրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության հրապարակած տեսանյութը, որտեղ երևում է, թե ինչպես են ադրբեջանցի զինծառայողները մեքենայով մոտենում ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողներին, որոնք ինժեներական աշխատանքներ էին կատարում, և կրակ են բացում նրանց ուղղությամբ:

Провокация Азербайджана в селе Тех - продолжение политики этой страны: посол Армении по особым поручениям
Азербайджан провокацией в селе Тех совершил очередное посягательство на территориальную целостность Армении, продолжив серию своих нападений. Это заявление сделал посол Армении по особым поручениям Эдмон Марукян.
«Провокация, совершенная Азербайджаном, является очередным посягательством на территориальную целостность Республики Армения. Эта политика Азербайджана не нова. Это продолжение атак, совершенных против Республики Армения в мае и ноябре 2021 года, в сентябре 2022 года, в результате которых Азербайджан оккупировал суверенные территории Армении», - написал Марукян в Twitter.
Он разместил и видеоматериал, опубликованный Министерством обороны РА, на котором видно, как азербайджанские военнослужащие приближаются к военнослужащим Вооруженных сил РА, выполнявшим инженерные работы, и открывают огонь в их сторону.