ՌԱԿ-ն իր աջակցությունն է հայտնում կառավարությանը՝ ի նպաստ Հայրենիքում առկա խնդիրների և մարտահրավերների լուծման. Խարապյանը՝ Փաշինյանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության Կենտրոնական վարչության նորընտիր անդամներին՝ ՌԱԿ Կենտրոնական վարչության ատենապետ Միքայել Խարապյանի գլխավորությամբ:
Վարչապետը շնորհավորել է ՌԱԿ 29-րդ համագումարի անցկացման, կուսակցության նոր ղեկավար մարմնի ընտրության առթիվ և նրանց մաղթել կուսակցական արդյունավետ աշխատանք: Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է ՌԱԿ համագումարը Երևանում անցկացնելու որոշումը և բարձր գնահատել ՌԱԿ գործունեությունը, որը մեծ դերակատարություն ունի Հայաստանում և Սփյուռքում: Վարչապետը համոզմունք է հայտնել, որ ՀՀ կառավարության և ՌԱԿ միջև համագործակցությունն առաջիկայում ևս կշարունակվի:
Միքայել Խարապյանը հավելել է, որ ՌԱԿ-ն իր աջակցությունն է հայտնում կառավարությանը՝ ի նպաստ Հայրենիքում առկա խնդիրների և մարտահրավերների լուծման:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել ՌԱԿ գործունեությանը, Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակին, կոռուպցիայի դեմ պայքարին, Հայաստանի տնտեսական զարգացումներին և այլ հարցերի:

Премьер-министр Пашинян принял новоизбранных членов Центрального правления Армянской либерально-демократической партии
Премьер-министр Никол Пашинян принял новоизбранных членов Центрального правления Армянской либерально-демократической (Рамкавар) партии во главе с руководителем Центрального правления Микаэлом Харапяном.
Премьер-министр поздравил с проведением 29-го съезда Армянской либерально-демократической (Рамкавар) партии, избранием нового руководящего органа партии и пожелал им эффективной партийной работы. Никол Пашинян приветствовал решение о проведении съезда партии в Ереване и высоко оценил деятельность партии, играющей большую роль в Армении и диаспоре. Премьер-министр выразил уверенность, что сотрудничество между правительством Республики Армения и Армянской либерально-демократической (Рамкавар) партией и впредь продолжится.
Микаэл Харапян добавил, что партия выражает поддержку правительству в решении существующих на Родине проблем и вызовов.
Были затронуты вопросы, связанные с деятельностью партии, ситуацией вокруг Нагорного Карабаха, борьбой с коррупцией, экономическим развитием Армении и др.