Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Միշուստինին՝ ՌԴ վարչապետ նշանակվելու առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Միխայիլ Միշուստինին՝ Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ, հայտնում են կառավարության լրատվական ծառայությունից։ Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը վճռականորեն տրամադրված է ակտիվ համագործակցության Ռուսաստանի Դաշնության նոր կառավարության հետ՝ երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով գործընկերության հետագա ամրապնդման համար, այդ թվում՝ Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում ինտեգրման խորացման ուղղությամբ:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք հարստացնել հայ-ռուսական դաշնակցային փոխգործակցության օրակարգը և նոր ազդակ հաղորդել մեր բազմակողմ համագործակցությանը՝ հիմնված մեր երկրների ժողովուրդների բազմադարյա բարեկամության վրա:
Հարգելի Միխայիլ Վլադիմիրի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարեկեցություն և հաջողություններ պատասխանատու պետական պաշտոնում, իսկ Ռուսաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Пашинян поздравил Мишустина с назначением на пост премьер-министра РФ
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание Михаилу Мишустину в связи с назначением на пост премьер-министра России.
В послании, в частности, говорится: "Уважаемый Михаил Владимирович!
Примите мои искренние поздравления в связи с назначением на пост председателя Правительства Российской Федерации.
Правительство Республики Армения решительно настроено на активное сотрудничество с новым правительством Российской Федерации для дальнейшего укрепления партнерства в двустороннем и многостороннем форматах, в том числе в направлении углубления интеграции в рамках Евразийского экономического союза.
Уверен, что совместными усилиями мы сможем обогатить повестку армяно-российского союзнического взаимодействия и придать новый импульс нашему многостороннему сотрудничеству, основанному на многовековой дружбе народов наших стран.
Желаю Вам, уважаемый Михаил Владимирович, крепкого здоровья, благополучия и успехов на ответственной государственной должности, а братскому народу России-мира и процветания».