Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելգիայի վարչապետին՝ Ազգային տոնի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Ալեքսանդր Դե Կրոյին՝ Բելգիայի Ազգային տոնի առթիվ:
Ուղերձում ասված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և բելգիացի բարեկամ ժողովրդին Բելգիայի Թագավորության Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Մեծապես արժևորում եմ Հայաստանի և Բելգիայի ձեռքբերումները համա-գործակցության տարբեր բնագավառներում: Համոզված եմ, որ միասնական ջանքերի շնորհիվ Հայաստանի և Բելգիայի միջև հարաբերությունները կզարգանան և կընդլայնվեն երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում, այդ թվում՝ ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակներում:
Օգտվելով առիթից՝ իմ գոհունակությունն եմ հայտնում Երևանում ռեզիդենտ դեսպանություն բացելու Բելգիայի կառավարության որոշման կապակցությամբ: Վստահ եմ, որ այն նոր լիցք կհաղորդի հայ-բելգիական ավանդական բարեկամության վրա հիմնված միջպետական հարաբերություններին:

Никол Пашинян направил премьер-министру Бельгии поздравительное послание
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Королевства Бельгия Александру де Кро по случаю Национального праздника страны. Օб этом сообщили в Управлении информации и связей с общественностью Аппарата премьер-министра Армении.
«Сердечно поздравляю Вас и дружественный бельгийский народ по случаю Национального праздника Королевства Бельгия.
Высоко ценю достижения Армении и Бельгии в различных сферах сотрудничества. Уверен, что благодаря совместным усилиям отношения между Арменией и Бельгией будут развиваться и расширяться в двустороннем и многостороннем форматах, в том числе в рамках Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС.
Пользуясь случаем, выражаю удовлетворение решением правительства Бельгии открыть в Ереване резидентное посольство. Уверен, что это придаст новый импульс основанным на традиционной армяно-бельгийской дружбе межгосударственным отношениям.