Փաշինյանը սեպտեմբերի 25-ին կմասնակցի Մոսկվայում կայանալիք Գլոբալ ատոմային ֆորումին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերի 25-ին կմասնակցի Մոսկվայում կայանալիք Գլոբալ ատոմային ֆորումին: Այս մասին հայտնում են Կրեմլից:
Ֆորումին կմասնակցեն նաև ՄԱԳԱՏԷ–ի տնօրեն Ռաֆայել Գրոսին, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Մյանմայի նախագահի պաշտոնակատար Մին Աուն Հլաինգը, Եթովպիայի վարչապետ Աբիյ Ահմեդը և այլք, հաղորդում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
Նշվում է, որ Ռուսաստանի միջուկային արդյունաբերության 80-ամյակին նվիրված Գլոբալ ատոմային ֆորումում Պուտինը ելույթը նախատեսված է սեպտեմբերի 25-ին։

Кремль: Пашинян завтра посетит Россию
Президент России Владимир Путин 25 сентября выступит на Глобальном атомном форуме, приуроченном к 80-летию атомной промышленности России, сообщает Кремль.
Вместе с российским лидером в форуме примут участие президент Белоруссия А.Лукашенко, исполняющий обязанности президента Республики Союз Мьянма Мин Аун Хлайн, премьер-министр Армении Н.Пашинян, премьер-министр Федеративной Демократической Республики Эфиопия Ахмед, генеральный директор Международного агентства по атомной энергии Гросси, а также представители Ирана, Узбекистана, Египета, Нигера и некоторых специализированных организаций.