Նախագա՛հ Սարգսյան Արմեն, մերժի՛ր Փաշինյան Նիկոլին և վե՛րջ․ Խաչիկ Ասրյան
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ Խաչիկ Ասրյանը Արմեն Սարգսյանին կոչ է անում մերժել Նիկոլ Փաշինյանին։
«Հողատու Փաշինյան Նիկոլը, հերթական անգամ՝ շանտաժի միջոցով, ստիպում է Հայաստանի նախագահի պաշտոնը թյուրիմացաբար զբաղեցնող Արմեն Սարգսյանին՝ կատարել իր հերթական քմահաճույքն, այլապես՝ կմեղադրի Հայաստանում ռազմական հեղաշրջմանը մասնակից լինելու մեջ:
Հայաստանը կործանող արտաքին թշնամի ուժերի հովանավորությամբ՝ շանտաժի, պետական հեղաշրջման միջոցով, Հայաստանի իշխանությունը բռնազավթած քիրվա Փաշինյան Նիկոլը համոզված է, որ, ինչպես երկուսուկես տարի շարունակ, այնպես էլ հիմա, արևմուտքի կողմից Հայաստանի նախագահ նշանակված Արմեն Սարգսյանը հեզաբար ու ենթարկված կշարունակի անվերապահորեն ծառայել իրեն, կատարել իր բոլոր հրամանները և խոնարհաբար կստորագրի նախագահական նստավայր ուղարկված ցանկացած առաջարկի տակ:
Հայաստանում ուժեղ Նախագահական կառավարման համակարգի հիմնադրման կողմնակից, ջատագով և քարոզող «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» Ազգային-Քրիստոնյա կուսակցությունը դիմում է Հայաստանի նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Արմեն Սարգսյանին` պահանջելով այսուհետ առաջնորդվել բացառապես Օրենքի և Արդարության իշխանությամբ, միշտ պաշտպանել Հայաստանի ազգային և պետական շահը, այսուհետ չտրվել Արցախը թուրքերին հանձնած հողատու Փաշինյան Նիկոլի սադրանքներին ու շանտաժներին, և ոչ մի դեպքում չստորագրել Հայոց Ազգային Բանակի կազմաքանդմանը, Հայաստանի ներքին և արտաքին անվտանգության թուլացմանն ու ոչնչացմանն ուղղված հրամանագրեր:

Президент Саргсян Армен, откажите Николу Пашиняну, и все։ Хачик Асрян
Председатель партии «Армянские Орлы. Единая Армения» Хачик Асрян призывает Армена Саркисяна отказать Николу Пашиняну.
"Отдавшие земли Никол Пашинян, в очередной раз, шантажом вынуждает Армена Саргсяна, ошибочно занимающего пост президента Армении, исполнить очередную прихоть, иначе, грозится обвинить его в участии в военном перевороте в Армении.
Под эгидой, внешних сил врага, разрушающих Армению, провинциал Никол Пашинян, захвативший власть в Армении путем шантажа и государственного переворота, убежден, что Армен Саргсян, назначенный президентом Армении западом, как в течение двух с половиной лет, так и сейчас, и дальше будет и кротко и послушно служить ему, выполнять все приказы, смиренно подпишет под любым предложением, направленным в президентский дворец.
Сторонник создания сильной президентской системы правления в Армении, Национально-Христианская партия «Армянские Орлы. Единая Армения» обращается к действующему президенту Армении Армену Саргсяну, требуя руководствоваться исключительно принципами верховенства закона, справедливости, всегда защищать национально-государственные интересы Армении, больше не поддаваться провокациям и шантажу Никола Пашиняна, передавшего Арцах туркам, ни в коем случае не подписывать указы, направленные на роспуск Армянской Национальной Армии, ослабление и разрушение внутренней и внешней безопасности Армении.