ՄԹ-ում ՀՀ դեսպանը խորհրդարանի պատգամավորին է ներկայացրել տարածաշրջանային զարգացումները
Մայիսի 15-ին դեսպան Ներսեսյանը հանդիպել է ՄԹ խորհրդարանի պատգամավոր, լեյբորիստ Ալեքս Սոբելի հետ։ Հայտնում են ՄԹ-ում ՀՀ դեսպանությունից։
«Հանդիպմանը դեսպանն ընդգծել է միջխորհրդարանական երկխոսության կարևորությունը փոխադարձ շահերի առաջ մղման և երկու ժողովուրդների միջև փոխըմբռնման խթանման գործում: Այս համատեքստում դեսպանը կարևորել է փետրվարին բրիտանացի խորհրդարանականների այցը Հայաստան և անցյալ տարի հայկական խորհրդարանական պատվիրակության այցը Մեծ Բրիտանիա։
Դեսպան Ներսեսյանը նշել է այն կարևորությունը, որը Հայաստանը տալիս է Միացյալ Թագավորության հետ մարդկանց միջև շփումների, մշակութային փոխանակումների և տնտեսական համագործակցության խթանման գործում:
Դեսպանը Սոբելին է ներկայացրել նաև տարածաշրջանային զարգացումները՝ ընդգծելով Հարավային Կովկասում խաղաղության, կայունության և անվտանգության պահպանման կարևորությունը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Посол Армении представил британскому парламентарию развития в регионе
Посол Армении в Британии Нерсесян 15 мая встретился с британским парламентарием, лейбористом Алексом Собелем. Об этом сообщает посольство РА в Великобритании.
«На встрече посол подчеркнул важность межпарламентского диалога в продвижении взаимных интересов и развитии взаимопонимания между двумя народами. В этом контексте посол подчеркнул визит британских парламентариев в Армению в феврале и визит армянской парламентской делегации в Великобританию в прошлом году.
Посол Нерсесян отметил важность, которую Армения придает развитию контактов между людьми, культурному обмену и экономическому сотрудничеству с Великобританией.
Посол Нерсесян отметил важность, которую Армения придает развитию контактов между людьми, культурному обмену и экономическому сотрудничеству с Великобританией», - отмечается в сообщении посольства.