Մոսկվայում Փաշինյանը կհանդիպի Պուտինի հետ. նախատեսված է նաև ՀՀ վարչապետի, ՌԴ նախագահի և Ադրբեջանի նախագահի եռակողմ հանդիպում
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ աշխատանքային այցով ժամանել է Ռուսաստանի Դաշնություն:
Մոսկվայի Վնուկովո օդանավակայանում վարչապետին դիմավորել է ՌԴ արտաքին գործերի փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը:
Մայիսի 25-ին վարչապետը Մոսկվայում կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի հերթական նիստին:
Այցի շրջանակում տեղի կունենա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը: Նախատեսված է նաև ՀՀ վարչապետի, ՌԴ նախագահի և Ադրբեջանի նախագահի եռակողմ հանդիպում:

Премьер-министр вместе с супругой с рабочим визитом прибыл в Москву
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян с рабочим визитом прибыл в Российскую Федерацию.
В московском аэропорту “Внуково” премьер-министра встретил заместитель министра иностранных дел РФ Михаил Галузин.
25 мая премьер-министр в Москве примет участие в очередном заседании Высшего Евразийского экономического совета.
В рамках визита состоится встреча премьер-министра Никола Пашиняна и президента РФ Владимира Путина.
Запланирована также трехсторонняя встреча премьер-министра Республики Армения, президента Российской Федерации и президента Азербайджанской Республики.