Խաչիկ Ասրյանի պատասխանը Իլհամ Ալիևի հայտարարություններին
Հայոց Արծիվներ. «Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ, «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատի հրամանատար, գնդապետ՝ Խաչիկ Ասրյանը պատասխանել է Իլհամ Ալիևի հայտարարություններին։
«Խառնածին Ադրբեջանի սուլթան, ինքնասիրահարված Իլհամը անցած շաբաթվա ընթացքում հերթական զառանցանքով է հանդես եկել՝ Զանգեզուրը, Սևանը, Երևանը ներկայացնելով իրենց պատմական և պապական տարածքներ, որտեղ, ըստ նրան պատած ցնորքների, շուտով վերադառնալու են ադրբեջանցիները:
Ա՛յ հոտած, հայերից միշտ սարսափող և հայերի առաջ միշտ կզացող, խառնածին ադրբեջանցի, Էրդողանի ստրո՛ւկ Իլհամ, դու կարծում ես, որ, եթե 2020 թվականի սեպտեմբեր-հոկտեմբեր-նոյեմբերյան հայ-ադրբեջանական հերթական պատերազմի 1-ին ճակատամարտը, որը կազմակերպել էին Թուրքիան, Անգլիան ու ԱՄՆ-ն, այսինքն՝ ՆԱՏՕ-ն, ձեր օգտին եղավ և գրավեցիք Արցախի հայկական պատմական տարածքները, ներխուժեցիք Հայաստանի տարածք և Հայաստանի Զինված Ուժերի կողմից չարժանացաք դիմադրության ու դուրս չշպրտվեցիք Հայաստանից կամ տեղում չսատկացրին ձեր հրոսակներին, ապա դու արդեն Զանգեզուրում, Սևանում, Երևանում ես, և կնոջդ հետ զինվորական համազգեստով մուղամ եք լսում, իսկ ձեր գլխավերևում թուրքական սատկած բայրաքթարները ձեր հանգիստն են ապահովո՞ւմ:
Իլհա՛մ, հայրդ քեզ չի պատմե՞լ հինավուրց և Քրիստոնյա Հայ ազգի անկոտրում Ոգու մասին, քեզ չի ասե՞լ, թե 20-րդ դարավերջի 90-ականների սկզբից ձեր ողորմելի բանակի զինվորները, սպաները, կամավորականները, ձեր բարոյալքված ու վախկոտ իշխանությունը, հորդ գլխավորությամբ, ինչպիսի խայտառակությամբ էին փախչում անպարտելի Հայ ֆիդայիների ու երկրապահների, նորաստեղծ կազմավորված Հայոց Ազգային Բանակի առջևից:
Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի անձնական կարիքները բավարարող ծաղրածո՛ւ, 2020 թվականի սեպտեմբեր - հոկտեմբեր - նոյեմբերյան պատերազմի 1-ին ճակատամարտը, որը ՆԱՏՕ-ի անդամ, 600.000-անոց բանակ ունեցող Թուրքիան անձամբ ղեկավարեց և հաղթեց այդ ժամանակահատվածում հոգեբանորեն ճնշված և հոգեպես թուլացած հայկական բանակին, մտածում ես, որ դու ես հաղթե՞լ, որ մի հատ էլ փորձում ես Հայ ազգի անպարտելի Ոգին թուլացնել։
Արա՛, Իլհա՛մ, դու այդքան ապո՞ւշ ես, չես տեսնո՞ւմ, որ շուտով հայերի ոխերիմ թշնամի Թուրքիա կոչվող պետությունը պառակտվելու է՝պահպանելով միայն իր մայրաքաղաքը, որ հորինված Ադրբեջան կոչվող պետությունն ուղղակի ոչնչանալու է՝ պահպանելով միայն Բաքուն, իսկ Քրիստոնյա Հայաստանն, իր անձնազոհ հայորդիներով, ազատագրելու և վերականգնելու է իր պատմական և պապական տարածքները, ասել է թե՝ Հայկական ամբողջ բարձրավանդակը՝ քեզ հատկացնելով ընդամենը Բաքվի մատույցներում ձկնորսի աշխատանք։
Արա՛, Իլհա՛մ, Բաքվում շատ շուտով սպասիր Արցախի Մարտունին, Ճարտարը կյանքի գնով անառիկ պաշտպանած «Հայոց Արծիվներին» և նրա Հրամանատարին։
Եվ վերջում, Իլհա՛մ, քեզ եմ ուղարկում Մեծ Հայաստանի 2031 թվականի քարտեզը, որտեղ Ադրբեջանը հանդես է գալիս Մեծ Հայաստանի կազմում՝ որպես ինքնավար մարզ։
Ի դեպ, Իլհա՛մ, դու իրոք ապո՞ւշ ես, որ, Հայ ազգի դարավոր բարեկամ, Հայաստանի ռազմավարական միակ դաշնակից Ռուսաստանի Դաշնության հարավային սահմանի հարևան լինելով, ուզում ես Ադրբեջանում տեղակայել Թուրքիայի, ասել է թե՝ ՆԱՏՕ-ի ռազմակայան։
Դու գոնե հասկանո՞ւմ ես, որ բավական է միայն ռուսական անօդաչու ОХОТНИК C-70 տեխնիկան օդ բարձրանա և Թուրքիան՝ բայրաքթարների հետ միասին, և Ադրբեջանը՝ ձեր ՆԱՏՕ-ի հետ միասին, կհայտնվեք ծովերի հատակին»,- ասվում է Ասրյանի հայտարարության մեջ։

Ответ Хачика Асряна Ильхаму Алиеву
Лидер партии “Армянские Орлы. Единая Армения”, Командир добровольческого отряда “Армянские Орлы” полковник Хачик Асрян ответил на заявления Ильхама Алиева.
“Султан смешанного Азербайджана, самовлюбленный Ильхам на прошлой неделе выступил с очередным бредом, представив Зангезур, Севан, Ереван как свои исторические и исконные территории, куда, по накрывшему его вздору, скоро вернутся азербайджанцы.
Эй, ты, вонючий, всегда испугавшийся армян, всегда приклонившийся перед армянами, азербайджанец смешанной расы, раб Эрдогана, Ильхам, ты думаешь, если первоее сражение армяно-азербайджанской очередной войны в сентябре-октябре-ноябре 2020 года, которое было организовано Турцией, Великобританией и США, то есть НАТО, завершилось в вашу пользу, и вы захватили исторические армянские территории Арцаха, вторглись на территорию Армении, вам не было оказано сопротивление Вооруженными силами Армении, вы не были изгнаны из Армении или ваши бандиты не были убиты на месте, то ты уже в Зангезуре, в Севане, в Ереване, и с женой, в военной форме, слушаете мугам, а мертвые турецкие байракатары над вашей головой обеспечивают вам отдых?
Ильхам, разве твой отец не рассказывал тебе о нерушимом Духе Древнего Христианского Армянского народа? Разве он не говорил тебе, что с начала 1990-х годов 20 века ваши солдаты, офицеры, добровольцы, ваше деморализованное и трусливое правительство, во главе с твоим отцом, с каким позором бежали от непобедимых армянских фидаинов и защитников Родины, от новообразованной Армянской Национальной Армии.
Клоун, удовлетворяющий личные потребности президента Турции Эрдогана, ты думаешь, что первое сражение войны сентября-октября-ноября 2020 года, возглавляемое лично членом НАТО Турцией, с 600-тысячной армией, нанесло поражение психологически угнетенной и психически ослабленной армянской армии, что ты победил, да еще и пытаешься ослабить непобедимый Дух Армянского народа?
Ильхам, неужели, ты такой тупой? Не видишь, что скоро заклятый враг армян, государство под названием Турция расколется, сохранив только свою столицу, что выдуманное государство под названием Азербайджан просто будет уничтожен, сохранив только Баку, а Христианская Армения своими самоотверженными сынами освободит, восстановит свои исторические территории дедов, то есть все Армянское нагорье, предоставив тебе только работу рыбака на окраинах Баку.
Эй ты, Ильхам, в Баку очень скоро жди “Армянских Орлов” и его главнокомандующего, непобедимо защищавших Мартуни и Чартар Арцаха ценой своей жизни.
И в конце, Ильхам, посылаю тебе карту Великой Армении 2031 года, где Азербайджан выступает в составе Великой Армении в качестве автономной области.
Кстати, Ильхам, ты, действительно, глуп, что, будучи соседом у южной границы Российской Федерации, многовекового друга армянского народа, единственного стратегическим союзника Армении, хочешь развернуть турецкую военную базу в Азербайджане, то есть военную базу НАТО?
Ты хоть понимаешь, что достаточно того, чтобы российский беспилотник «ОХОТНИК» С-70 поднялся в воздух, и Турция вместе с байрактарами, и Азербайджан вместе с вашим НАТО, оказались на морском дне?”.- говорится в заявлении Асряна.