ՀՀ ԱԳՆ տեղակալն ու Մալթայի դեսպանը քննարկել են հայ-մալթական հարաբերություններին առնչվող հարցեր
Հոկտեմբերի 20-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահե Գևորգյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Մալթայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Ջորջ Ա. Սաիդ-Զամիթին (նստավայրը՝ Վալետա)՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ:
Շնորհավորելով դեսպանին նշանակման կապակցությամբ` ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը նրան մաղթեց բեղմնավոր ու արդյունավետ աշխատանք։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության և բարեմաղթանքների համար՝ դեսպանը նշեց, որ կփորձի առավելագույնս նպաստել երկու երկրների միջև հարաբերությունների խորացմանը և ամրապնդմանը:
Զրուցակիցները քննարկեցին հայ-մալթական հարաբերություններին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում՝ երկկողմ քաղաքական, տնտեսական, գիտական և կրթական ոլորտներում համագործակցային օրակարգ ձևավորելու հեռանկարները:

Новоназначенный посол Республики Мальта вручил копию верительных грамот заместителю министра иностранных дел Республики Армения
20 октября заместитель министра иностранных дел Армении Ваге Геворгян принял новоназначенного посла Республики Мальта в Республике Армения Джорджа А. Саида Замита (резиденция в Валетте) по случаю вручения копии верительных грамот.
Заместитель министра иностранных дел поздравил посла с назначением и пожелал плодотворной и продуктивной работы. Выразив благодарность за прием и наилучшие пожелания, посол отметил, что приложит все усилия для углубления и укрепления отношений между двумя странами.
Собеседники обсудили широкий круг вопросов, касающихся армяно-мальтийских отношений, в том числе перспективы формирования повестки сотрудничества в двусторонней политической, экономической, научной и образовательной сферах.