Մամեդյարովի հետ հանդիպման ժամանակ Մնացականյանը շեշտել է Արցախի ներկայացուցիչների բանակցություններին մասնակցելու հարցը․ ԱԳՆ
Հունվարի 29-ին և 30-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտիի (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի միջնորդությամբ և մասնակցությամբ տեղի ունեցավ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը: Դրան նախորդեց ՀՀ ԱԳ նախարարի հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ։
Եռօրյա ինտենսիվ քննարկումների ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի. 2019 թվականին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների և քննարկված առաջարկների իրականացումը և ժողովուրդներին խաղաղության նախապատրաստելու ուղղությամբ հնարավոր հաջորդ քայլերը, ապագա կարգավորման հիմքը հանդիսացող սկզբունքները և տարրերը։ Քննարկվել են նաև կարգավորման գործընթացի առաջմղմանն ուղղված ժամանակացույցը և օրակարգը:
Նախարար Մնացականյանը շեշտել է խաղաղ գործընթացում Արցախի ժողովրդի ընտրյալ ներկայացուցիչների ներգրավման անհրաժեշտությունը:
ԱԳ նախարարները համաձայնել են կրկին հանդիպել մոտ ապագայում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հովանու ներքո:

На встрече с глвой внешнеполитического ведомства Азербайджана министр иностранных дел Армении подчеркнул необходимость вовлечения в мирный процесс представителей Арцаха: МИД
В ходе трехдневных интенсивных обсуждений в Женеве между министрами иностранных дел Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедьярова был затронут широкий круг вопросов, касающихся процесса мирного урегулирования нагорно-карабахской проблемы. Об этом говорится в заявлении МИД РА,
«В ходе встречи был обсужден ход реализации достигнутых в 2019 году договоренностей и обсужденных предложений, возможные последующие шаги по подготовке народов к миру, принципы и элементы будущего урегулирования. Были обсуждены также график и повестка процесса урегулирования»,- говорится в заявлении.
Министр Мнацаканян подчеркнул необходимость вовлечения в мирный процесс избранных представителей народа Арцаха.
Главы МИД согласились вновь встретиться в ближайшем будущем под эгидой сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
Отметим, что 29 и 30 января при посредничестве и участии сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова (Россия), Стефана Висконти (Франция), Эндрю Шофера (США) и личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика состоялась встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова. Данной встрече предшествовали переговоры министров с минскими  посредниками.