Հայտնի է՝ ով է Երեւանի քաղաքապետի ՔՊ-ի թեկնածուն
Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունը շրջանառության մեջ է դրել քաղաքապետ Հայկ Մարությանին անվստահություն հայտնելու նախագիծը։  Շրջանառության մեջ դրված նախագծում գրված է, որ «Իմ քայլը» խմբակցությունը անվստահություն է հայտնում Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանին և միաժամանակ քաղաքապետի թեկնածու առաջադրում Հրաչյա Սարգսյանին։
Քաղաքապետին անվստահություն հայտնելու մասին որոշման նախագիծը ներկայացնելուց հետո` երրորդ աշխատանքային օրը` ժամը 10.00-ին, օրենքի ուժով հրավիրվում է ավագանու նիստ, որում գաղտնի քվեարկությամբ որոշվում է քաղաքապետին անվստահություն հայտնելու հարցը:
Քվեարկությունն անցկացվում է գաղտնի` քվեաթերթիկների միջոցով, որում ընդգրկվում է քաղաքապետին անվստահություն հայտնելու մասին որոշման նախագծով առաջադրված թեկնածուն, իսկ եթե այդպիսի նախագծերը երկուսն են, ապա երկու թեկնածուները: Ավագանու յուրաքանչյուր անդամ ունի մեկ ձայնի իրավունք:
Քաղաքապետին անվստահություն է հայտնվում, եթե առաջադրված թեկնածուն (թեկնածուներից մեկը) ստանում է ավագանու անդամների ընդհանուր թվի ձայների մեծամասնությունը (ավագանին ունի 65 անդամ եւ իշխանական խմբակցությունն ունի մեծամասնության ձայներ, սակայն կան անդամներ, որոնք դեմ են այդ նախագծին եւ արդեն հայտնել են այդ մասին):

Кандидатом в мэры от фракции «Мой шаг» является Грачья Саргсян։ проект
Фракция Совета старейшин Еревана «Мой шаг» ввела в обращение проект о выражении недоверия мэру Айку Марутяну. Его уже получили оппозиционные фракции Совета старейшин. В проекте говорится, что фракция «Мой шаг» выражает недоверие мэру Еревана Айку Марутяну и одновременно выдвигает кандидата в мэры Грачья Саргсянa.
Ранее сообщалось, что блок «Мой шаг» Совета старейшин Еревана начал процесс импичмента мэру Айку Марутяну. Как сообщает фракция «Мой шаг» Совета старейшин Еревана, до конца года Айк Марутян будет отстранен от должности.
Пресс-служба мэрии пока никак не комментирует сложившуюся ситуацию, обещая, что мэр Марутян обязательно лично прокомментирует ее после того, как станут понятно доводы стороны-инициатора импичмента. «Народ сам должен дать оценку этому»,- заявили в пресс-службе мэрии.