Հայկական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց են ունեցել Նիկոլ Փաշինյանը և Միխայիլ Միշուստինը
Հայկական կողմի նախաձեռնությամբ Ռուսաստանի կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինը հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, հայտնել է ՌԴ կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Հայկական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հեռախոսազրույցը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են առևտրատնտեսական, գիտատեխնոլոգիական և մշակութային-հումանիտար ոլորտներում համագործակցության արդիական հարցեր։

Мишустин и Пашинян провели телефонный разговор по инициативе армянской стороны
Председатель российского правительства Михаил Мишустин провел телефонный разговор с премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном, сообщила пресс-служба кабмина РФ.
«По инициативе армянской стороны состоялся телефонный разговор председателя правительства РФ Михаила Мишустина с премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном», - говорится в сообщении.
Отмечается, что главы правительств обсудили актуальные вопросы российско-армянского взаимодействия в торгово-экономической, научно-технологической и культурно-гуманитарной областях.