Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատունը կոչ է անում իր քաղաքացիներին չմոտենալ հայ-ադրբեջանական սահմանին
Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատունը կոչ է անում իր քաղաքացիներին չմոտենալ հայ-ադրբեջանական սահմանին ավելի մոտ, քան 5 կմ:
Արտաքին քաղաքական գերատեսչությունը նշում է, որ անվտանգության նկատառումներից ելնելով խորհուրդ չի տրվում լողալ ճանապարհին եւ հայկական Իջեւան քաղաքների միջեւ Նոյեմբերյան, քանի որ վերջին մեկ տարվա ընթացքում ռազմական բախումների մասին սահմանին զոհվել եւ տուժել է մի քանի մարդ:
Ելնելով Covid-19-ի ընթացիկ համաճարակաբանական իրավիճակից ՝ խորհուրդ է տրվում ամբողջությամբ զերծ մնալ Հայաստան ուղեւորություններից, բացի անհրաժեշտության դեպքերից:

Посольство Великобритании в Армении призывает своих граждан не приближаться к армяно-азербайджанской
Посольство Великобритании в Армении призывает своих граждан не приближаться к армяно-азербайджанской границе ближе, чем на 5 км.
Внешнеполитическое ведомство отмечает, что в целях безопасности не рекомендуется ездить по дороге между городами Иджеван и Ноемберян, так как за последний год в боестолкновениях на границе погибло и пострадало несколько человек.
Исходя из текущей эпидемиологической ситуации с Covid-19, рекомендуется полностью воздерживаться от поездок в Армению, кроме случаев необходимости.