Հայաստանի ու Գերմանիայի ԱԳ նախարարների հանդիպումը Երևանում՝ տեսանյութով
Նոյեմբերի 3-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունում ողջունել է աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բերբոքին:
ՀՀ ԱԳՆ-ում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Գերմանիայի ԱԳ նախարարների առանձնազրույցը, որին հաջորդել է ընդլայնված ձևաչափով՝ երկու պատվիրակությունների մասնակցությամբ հանդիպումը: Հանդիպման արդյունքներով Արարատ Միրզոյանը և Անալենա Բերբոքը հանդես են եկել համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Նույն օրը Գերմանիայի ԱԳ նախարար Անալենա Բերբոքը այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և հարգանքի տուրք մատուցել ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Встреча министров иностранных дел Армении и Германии и их совместная пресс-конференция
3 ноября в Министерстве иностранных дел Республики Армения министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян приветствовал министра иностранных дел Федеративной Республики Германия Анналену Бербок, находящуюся в Армении с рабочим визитом.
В МИД Армении состоялась встреча министров иностранных дел Армении и Германии в формате тет-а-тет, за которой последовала встреча в расширенном формате при участии обеих делегаций. По итогам встречи Арарат Мирзоян и Анналена Бербок провели совместную пресс-конференцию.
В тот же день министр иностранных дел Германии Анналена Бербок посетила Мемориал памяти жертв Геноцида армян и почтила память жертв Геноцида.