Հայաստանի ռազմաքաղաքական իսկական դաշնակիցը Ռուսաստանն է. Խաչիկ Ասրյան
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ Խաչիկ Ասրյանը կոչ է անում փրկե՛լ, պաշտպանե՛լ, զարգացնե՛լ Հայաստան-Ռուսաստան ռազմաքաղաքական դաշինքն ու հայ-ռուսական եղբայրությունը և այն միշտ պահպանել աչքի լույսի պես:
«Իմ գիտակցական կյանքից ի վեր՝ 1988 թվականից սկսած, ես այն հաստատ համոզմանն եմ, որ Հայաստանի ռազմաքաղաքական իսկական դաշնակիցը Ռուսաստանն է, և, շուրջ 35 տարի, գրեթե ամենօրյա ռեժիմով, ես ներդրում եմ ունեցել և ունեմ Հայ-Ռուսական հարաբերություններն անընդհատ ամրապնդելու և զարգացնելու գործում։
Անկախ նրանից, որ վերջին վեց տարիների ընթացքում Հայաստան-Ռուսաստան ՌազմաՔաղաքական դաշնակցության և Հայ-Ռուսական Եղբայրության մակարդակն իջեցվել է պատմական զրոյի (բացառապես Հայաստան-Ռուսաստան ՌազմաՔաղաքական Դաշինքը ոչնչացնող Հայաստանի գործող իշխանության պատճառով), միևնույն է, Հայաստան-Ռուսաստան ՌազմաՔաղաքական Դաշինքն ու Հայ-Ռուսական Եղբայրությունը, ազնիվ, հավատարիմ, համարձակ, չկոռումպացված, չնահանջող թիմով, վայրկյան առաջ պետք է փրկել, պաշտպանել, զարգացնել և այն միշտ պահպանել աչքի լույսի պես։
Ի դեպ, «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցությունը ԱՊՀ պետությունների մեջ միակն էր, որը 2022 թվականի փետրվարի 24-ին պաշտոնապես դիմել էր Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահին՝ 44-օրյա պատերազմին ուղղակի մասնակցած «Հայոց Արծիվներ» կամավորական մարտական քաջերի ջոկատով մեկնել Դոնբաս և ՌԴ ՊՆ զինվորականների հետ միասին մասնակցել Ադրբեջանի շահերը մշտապես պաշտպանող, 44-օրյա պատերազմի ողջ ընթացքում Ադրբեջանին ռազմաքաղաքական աջակցություն ցուցաբերած Ուկրաինայի իշխանությունների դեմ իրականացվող ռազմական գործողություններին»,-գրել է նա ֆեյսբուքում:

Хачик Асрян: Истинным военно-политическим союзником Армении является Россия
Председатель партии " Армянские Орлы. Единая Армения" Хачик Асрян призывает cпасти, защитить, развивать военно-политический союз Армения-Россия и армяно-российское братство и всегда сохранять его как зеницу ока.
″Всю свою сознательную жизнь, начиная с 1988 года, я придерживаюсь твердого убеждения, что истинным военно-политическим союзником Армении является Россия, и вот уже около 35 лет практически ежедневно я вношу и продолжаю вносить свой вклад в постоянное укрепление и развитие армяно-российских отношений.
Несмотря на то, что за последние шесть лет уровень военно-политического союзничества Армения-Россия и армяно-российского братства сведен к историческому нулю (исключительно из-за действующего правительства Армении, разрушающего военно-политический союз Армения-Россия), в любом случае, военно-политический союз Армения-Россия и армяно-российское братство с честной, преданной, мужественной, не коррумпированной, неотступной командой должны спасти, защищать, развивать и всегда сохранять его как зеницу ока.
Кстати, партия «Армянские Орлы. Единая Армения» была единственной из стран СНГ, которая 24 февраля 2022 года официально обратилась к президенту РФ с просьбой, чтобы добровольческий боевой отряд «Армянские Орлы», принимавший непосредственное участие в 44-дневной войне, отправился на Донбасс и в составе Министерства обороны России участвовал в военных действиях против властей Украины, которые всегда защищали интересы и оказывали военно-политическую поддержку Азербайджану на протяжении всей 44-дневной войны″,- написал он