Հայաստանի և Հունաստանի ԱԳ նախարարները փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, ով աշխատանքային այցով Հունաստանում է, Աթենքում հանդիպել է Հունաստանի ԱԳ նախարար Նիկոս Դենդիասի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Twitter-ում Հունաստանի ԱԳՆ պաշտոնական էջը:
Հանդիպմանը երկուստեք անդրադարձ է կատարվել երկկողմ հարաբերություններին, կովկասյան տարածաշրջանի վերջին զարգացումներին, ինչպես նաև Ուկրաինայում իրադրությանը: Հունաստանի ԱԳՆ-ից հայտնել են, որ կողմերը «վերահաստատել են  հույն-հայկական բարեկամությունն ու ամուր պատմական կապերը», խոսել համագործակցության մասին:
Հանդիպման շրջանակում Հայաստանի և Հունաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև ստորագրվել է Եվրամիության հետ առնչվող հարցերի վերաբերյալ փոխըմբռնման հուշագիր:

Министры иностранных дел Армении и Греции подписали Меморандум о взаимопонимании
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, находящийся с рабочим визитом в Греции, в Афинах встретился с министром иностранных дел Греции Никосом Дендиасом.
Об этом сообщает официальная страница МИД Греции в Twitter.
Стороны коснулись двусторонних отношений, последних событий в кавказском регионе, также ситуации на Украине. По сообщению МИД Греции, стороны «подтвердили греко-армянскую дружбу и прочные исторические связи» и говорили о сотрудничестве.
В рамках встречи между Министерствами иностранных дел Армении и Греции был подписан Меморандум о взаимопонимании по вопросам, связанным с Европейским союзом.