ՀԱՊԿ-ում աշխատանքներն առավել արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով ստեղծվել է միջգերատեսչական խումբ
ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի նախագահության շրջանում  աշխատանքներն առավել արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով, ՀՀ վարչապետի որոշմամբ ձևավորվել է միջգերատեսչական աշխատանքային խումբ՝ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ:
Վարչապետի համապատասխան որոշումը հրապարակվել է ՀՀ կառավարության պաշտոնական կայքէջում: Որոշման մեջ ասվում է.
Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածի 16-րդ մասով՝
1. Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության 2021-2022 թվականների նախագահության
աշխատանքներն առավել արդյունավետ կազմակերպելու և «ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի սեպտեմբերյան (2021 թ.) նստաշրջանի որոշումների
կյանքի կոչման և Հայաստանի Հանրապետության նախագահության ժամանակահատվածում ՀԱՊԿ գործունեության առաջնահերթ ուղղությունների իրականացման ծրագրով» (ծրագիր) նախատեսված միջոցառումների իրականացմանն աջակցելու նպատակով ստեղծել միջգերատեսչական աշխատանքային խումբ՝
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի համակարգմամբ։
2. Հաստատել աշխատանքային խմբի անհատական կազմը՝ համաձայն hավելվածի։
3. Միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի ղեկավարին՝ 2-ամսյա պարբերականությամբ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետին ներկայացնել
տեղեկատվություն աշխատանքային խմբի կատարած աշխատանքների և ծրագրով նախատեսված՝ Հայաստանի Հանրապետության մասով միջոցառումների իրականացման ընթացքի մասին։
4. Աշխատանքային խմբի անդամներին՝ ըստ անհրաժեշտության ապահովել համապատասխան ոլորտի մասնագետների ներգրավումը սույն որոշման 1-ին

Для более эффективной работы в ОДКБ в Армении создана межведомственная группа
C целью более эффективной организации работ ОДКБ решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна создана межведомственная группа. В решении отмечается:
«Для более эффективной организации работ по председательству Республики Армения в Организации Договора о коллективной безопасности в 2021-2022 гг. и реализации решений «Сентябрьской встречи Совета коллективной безопасности ОДКБ (2021 г.)» создать межведомственную рабочую группу с целью содействия реализации мероприятий, предусмотренных программой приоритетных направлений деятельности организации в период председательства Республики Армения. Рабочую группу будет координировать министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян.
Последний с 2-месячной периодичностью должен представлять премьер-министру РА информацию о проделанной рабочей группой работе и ходе осуществления предусмотренных программой мероприятий по части Республики Армения. В группу войдут исполняющий обязанности председателя НС Акоп Аршакян, заместители министров иностранных дел, обороны и высокотехнологичной промышленности РА».