Եվրոպան այստեղ է, մենք կաջակցենք Հայաստանին հիբրիդային սպառնալիքների դեմ պայքարում. Կոս
Սա կարևոր տարի է հայկական ժողովրդավարության համար։ Այս մասին, այսօր՝ մարտի 19–ին, Երևանում ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանi հետ համատեղ հայտարարության ժամանակ նշեց Եվրոպական Միության ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Մարթա Կոսը։
Նա, մասնավորապես, ասաց. «Հունիսին հայերը կգնան ընտրությունների ամբողջ Եվրոպայում, մենք տեսնում ենք չարամիտ գործող անձանց, որոնք ամեն օր փորձում են խաթարել ժողովրդավարական գործընթացները կիբեռհարձակումների, ապատեղեկատվության և միջամտության այլ ձևերի միջոցով, և Եվրոպան այստեղ է՝ օգնելու համար։
Մենք կաջակցենք Հայաստանին հիբրիդային սպառնալիքների և ապատեղեկատվության դեմ պայքարում, որպեսզի հայերը կարողանան ազատ և արդար քվեարկել և ինքնուրույն որոշել իրենց երկրի ապագան»,– հայտարարեց նա։

Марта Кос: ЕС поддержит Армению в борьбе с гибридными угрозами и дезинформацией
Этот год важен для армянской демократии. Об этом заявила сегодня, 19 марта, комиссар ЕС по вопросам расширения Марта Кос в совместном заявлении с заместителем премьер-министра РА Мгером Григоряном в Ереване.
В частности, она сказала: «В июне армяне пойдут на избирательные участки по всей Европе (имеется в виду, в посольствах – ред), мы видим, как злоумышленники ежедневно пытаются подорвать демократические процессы с помощью кибератак, дезинформации и других форм вмешательства, и Европа здесь, чтобы помочь.
Мы поддержим Армению в борьбе с гибридными угрозами и дезинформацией, чтобы армяне могли голосовать свободно и честно и сами определять будущее своей страны», — заявила она.