Եվրամիության և Հայաստանի համագործակցությունն ամրապնդվում է բոլոր ոլորտներում. Կայա Կալաս
Եվրամիության և Հայաստանի համագործակցությունն ամրապնդվում է բոլոր ոլորտներում՝ անվտանգությունից և դիմակայունությունից մինչև ժողովրդավարական բարեփոխումներ։
Այս մասին X-ի իր միկրոբլոգում գրել է Եվրամիության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասը՝ ամփոփելով Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպումը։
«Ուրախ եմ հանդիպել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանին։ ԵՄ-Հայաստան համագործակցությունն ամրապնդվում է բոլոր ոլորտներում՝ անվտանգությունից և դիմակայունությունից մինչև ժողովրդավարական բարեփոխումներ: Վերահաստատեցի իմ հանձնառությունը՝ աջակցելու տարածաշրջանում երկարատև խաղաղությանը»,- գրել է Կալասը։
Արարատ Միրզոյանի և Կայա Կալասի հանդիպումը կայացել է Մալթայում՝ ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի շրջանակներում։

Сотрудничество между Европейским союзом и Арменией укрепляется во всех сферах: Кая Каллас
Сотрудничество между Европейским Союзом и Арменией укрепляется во всех сферах - от безопасности и устойчивости до демократических реформ.
Օб этом в своем X-микроблоге написала верховный представитель Евросоюза по иностранным делам и политике безопасности Кая Каллас, подводя итоги встречи с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном.
“Рада встрече с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном. Сотрудничество ЕС-Армения укрепляется во всех сферах -  от безопасности и устойчивости до демократических реформ. Я подтвердила свою приверженность содействию долгосрочному миру в регионе”, - написала Каллас.