«Եթե «Զանգեզուրի միջանցքը» չբացվի, մենք մտադիր չենք Հայաստանի հետ սահմանը բացել որևէ այլ վայրում». Ալիև
՛՛Մարդիկ և բեռները Ադրբեջանից Ադրբեջան պետք է անցնեն առանց որևէ ստուգման՛՛: Այդ մասին ադրբեջանական հեռուստաալիքներին տված հարցազրույցում հայտարարել է Ադրբեջանի Հանրապետության Նախագահ Իլհամ Ալիևը:
Նա նշել է, որ հակառակ դեպքում ՛՛Հայաստանը մշտապես փակուղային կմնա՛՛:
՛՛Եթե իմ նշած երթուղին (այսպես կոչված ՛՛Զանգեզուրի միջանցքը՛՛-խմբ.) չբացվի, մենք մտադիր չենք Հայաստանի հետ սահմանը բացել որևէ այլ վայրում։ Այսինքն՝ այդպիսով նրանք դրանից ավելի շատ վնաս կստանան, քան օգուտ՛՛,-հավելել է Ալիևը:

''Если ''Зангезурский коридор'' не будет открыт, то мы не намерены открывать границу с Арменией в каком-либо другом месте'': Алиев
Люди и грузы из Азербайджана в Азербайджан должны проходить без какой-либо проверки. Об этом заявил Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев в интервью азербайджанским телеканалам.
Он отметил, что в противном случае ''Армения навсегда останется тупиком''.
''Если упомянутый мною маршрут (так называемый ''Зангезурский коридор''– ред.) не будет открыт, то мы не намерены открывать границу с Арменией в каком-либо другом месте. То есть, таким образом, они получат от этого больше вреда, чем пользы'',-добавил Алиев.