Ես միշտ կհիշեմ Հայաստանի ժողովրդի ուղարկած առատաձեռն աջակցությունը. Սերդար Քըլըչ
ՀՀ-ի հետ բանակցություններում Թուրքիայի ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը  շնորհակալություն է հայտնել հայ ժողովրդին առատաձեռն օգնության համար։
«Բացի 28 հոգանոց փրկարարական թիմից և տեխնիկական սարքավորումներից, երկրաշարժից անմիջապես հետո հայ ժողովրդի կողմից 5 բեռնատարներ՝ լցված 100 տոննա պարենային, դեղորայքի, ջրի և շտապ օգնության այլ փաթեթներով, անցնելով Ալիջանի սահմանային դարպասով, մեկնել են Ադըյաման։ Շնորհակալություն Հայաստան»,- գրել է Քըլըչը՝ նշելով Ռուբեն Ռուբինյանին։
Քլիչը նաև  շնորհակալություն է հայտնել  Վահան Կոստանյանին և Ռուբեն Ռուբինյանին իրենց ջանքերի համար․ «Ես միշտ կհիշեմ Հայաստանի ժողովրդի ուղարկած առատաձեռն աջակցությունը` օգնելու մեղմացնել Թուրքիայում երկրաշարժի գոտու մեր քաղաքացիների տառապանքները»։

Сердар Кылыч поблагодарил Армению за помощь
Спасибо, уважаемый Ваган Костанян, уважаемый Рубен Рубинян, за ваши усилия, которые сделали это возможным. Об этом написал в своем микроблоге в Twitter спецпредставитель Турции в переговорах по нормализации отношений с Арменией Сердар Кылыч.
«Я всегда буду помнить щедрую помощь, оказанную народом Армении для облегчения страданий наших граждан в зоне землетрясения в Турции», - заявил Кылыч.
Кылыч отметил, что 5 фур со 100 тоннами продуктов питания, медикаментов, воды и других пакетов экстренной помощи пересекли армяно-турецкую границу и направились в город Адыяман в Турции.