Դեկտեմբերին Բրատիսլավայում կարող է տեղի ունենալ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ հանդիպումից  հետո այս մասին լրագրողների հետճապազրույցում ասել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Իգոր Պոպովը (ՌԴ):
Նրա խոսքով՝հանդիպմանը պատմել են Նյու Յորքում ՀՀ և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման արդյունքների մասին:
«Հանդիպմանը ներկայացրել ենք մեր մոտեցումներն ու տեսլականը` հումանիտար օգնության այն հարցերի շուրջ, որոնք քննարկվել են ՀՀ վարչապետի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի միջև` Վիեննայում կայացած վերջին հանդիպման ժամանակ: Անդրադարձել ենք մասնավորապես` լրագրողների փոխանակման, ինչպես նաև երկկողմ ազատազրկվածների խնդիրներին վերաբերող հարցերի: Այդ առումով ունենք մի քանի մտահղացումներ, որոնց շուրջ աշխատանքները շարունակվում են: Վերջերս մեր եռյակը եղել է նաև Ժնևում, որտեղ հանդիպել ենք Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) նախագահ Փիթեր Մաուերին, ում հետ այդ թեմայով զրույց ենք ունեցել: Ինչ վերաբերում է բանակցային գործընթացին, ապա երկու երկրների արտաքին գործերի նախարարի համաձայնության դեպքում, նախատեսում ենք. այն կարող է կայանալ դեկտեմբերին` Սլովակիայի մայրաքաղաք` Բրատիսլավայում կայանալիք համաժողովի շրջանակում: Ցանկության դեպքում մենք պատրաստակամ ենք` կազմակերպելու այդ հանդիպումը»,-մասնավորապես ասելէԻ. Պոպովը:
«Արցախպրես»-ի թղթակցիայն հարցին, թե ինչպես է կմեկնաբանի Սոչիում կայացած Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի այն հայտարարությանը, որ Արցախը` Ադրբեջան է, Ի. Պոպովն ասել է, որ այդ հարցին արդեն իսկ գնահատական է տվել ՌԴ արտաքին գործերի նախարարը:

В декабре в Братиславе может состояться встреча глав МИД Армении и Азербайджана
В декабре в Братиславе может состояться встреча глав МИД Армении и Азербайджана.  Об этом, согласно “Арцахпресс", в беседе с журналистами после встречи с президентом Арцаха Бако Саакяном сказал сопредседатель Минской группы ОБСЕ Игорь Попов (Россия).
По его словам, на встерче с Саакяном подвели итоги встречи глав МИД Армении и Азербайджана в Нью-Йорке.
“Недавно наша тройка побывала также в Женеве, где мы встретились с председателем Международного комитета Красного Креста (МККК) Питером Мауером, с которым побеседовали на эту тему гуманитарного содействия, которые обсуждались между премьер-министром Армении и президентом Азербайджанской Республики в ходе последней встречи в Вене. Мы коснулись, в частности, вопросов обмена журналистами, а также проблем двухсторонних заключенных. В этой связи есть некоторые идеи, которые должны быть обсуждены. Что касается переговорного процесса, то в случае согласия министров иностранных дел двух стран, мы планируем организовать следующую встречу в декабре в столице Словакии – Братиславе”,-  зявил Попов.
На вопрос корреспондента "Арцахпресс", как он прокомментирует заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева о том, что “ Арцах – это Азербайджан”,  Попов заметил, что этому уже дал оценку глава МИД РФ.