Բելառուսը խորհրդակցությունների համար հետ է կանչում Հայաստանում իր դեսպանին
Բելառուսը խորհրդակցությունների համար հետ է կանչում Հայաստանում իր դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկին. այս մասին լրագրողներին հայտնել է Բելառուսի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Անատոլի Գլազը, փոխանցում է ԲելՏԱ-ն։
«Մենք բոլորս տեսնում ենք, թե որքան բարդ է ներքաղաքական իրավիճակը Հայաստանում, ինչ արագությամբ է սրվում առճակատումը երկրի ներսում: Տարբեր մարդիկ, իհարկե, տարբեր դիմադրողականություն ունեն լուրջ հուզական սթրեսի նկատմամբ: Դա մենք հասկանում ենք, բայց չենք հասկանում՝ ի՞նչ կապ ունի Բելառուսը», - նշել է երկրի ԱԳՆ մամուլի քարտուղարը։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի դեսպանատան ներկայացուցիչը հրավիրվել է ԱԳՆ՝ նրանից պարզաբանում ստանալու նպատակով:
«Հաշվի առնելով իրավիճակի զարգացումը, մոտ ապագայում Երևանից Մինսկ կժամանի նաև մեր դեսպանը»,- ասել է Անատոլի Գլազը։
Նա ընդգծել է, որ «եթե Հայաստանում ինչ-որ մեկը որոշել է արտաքին թշնամու կերպարի միջոցով ուշադրությունը շեղել ներքին խնդիրներից, ապա դա շատ անհեռատես դիրքորոշում է»։

Беларусь отзывает посла в Ереване для консультаций. Об этом сообщают в МИД Беларуси
Беларусь отзывает своего посла в Армении для консультаций. Об этом заявил журналистам пресс-секретарь МИД Беларуси Анатолий Глаз, передает БЕЛТА.
«Мы все видим, насколько сложная внутриполитическая ситуация складывается сегодня в Армении, как стремительно обостряется противостояние внутри страны. И у разных людей, конечно, разная резистентность к серьезным эмоциональным нагрузкам. Это мы можем понять. Но мы не понимаем - при чем здесь Беларусь? » - отметил пресс-секретарь МИД.
«Учитывая развитие ситуации, наш посол из Еревана в ближайшее время также прибудет в Минск», - сказал Анатолий Глаз.
Он подчеркнул, что если кто-то в Армении решил отвлечь внимание от внутренних проблем образом внешнего врага, то это весьма недальновидная позиция