Բարձր ենք գնահատում Բուլղարիայի աջակցությունը՝ ուղղված Հայաստան-ԵՄ գործընկերության զարգացմանը. Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բուլղարիայի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլայ Դենկովին՝ ազգային տոնի առթիվ:
Ուղերձում նշված է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Բուլղարիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Ազատագրման օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանի և Բուլղարիայի միջև հարաբերությունները հիմնված են մեր երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամության վրա, իսկ քաղաքական երկխոսությունը շարունակվում է բարձր մակարդակով:
Մենք բարձր ենք գնահատում Բուլղարիայի կայուն աջակցությունը՝ ուղղված Հայաստան-ԵՄ գործընկերության հետագա զարգացմանը:
Համոզված եմ, որ առաջիկայում հետևողական ջանքերի շնորհիվ կնպաստենք մեր երկու երկրների միջև հարաբերությունների առավել խորացմանը՝ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Բուլղարիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Мы высоко ценим стабильную поддержку Болгарии дальнейшего развития партнерства Армения-ЕС։  Никол Пашинян
Мы высоко ценим стабильную поддержку Болгарии дальнейшего развития партнерства Армения-ЕС։ Никол Пашинян
Премьер-министр РА Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Болгарии Николаю Денкову по случаю национального праздника.
«От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю вас с национальным праздником Республики Болгария – Днем освобождения.
Отношения между Арменией и Болгарией основаны на многовековой дружбе между нашими двумя народами, а политический диалог продолжается на высоком уровне.
Мы высоко ценим стабильную поддержку Болгарии дальнейшего развития партнерства Армения-ЕС.
Уверен, что в ближайшем будущем благодаря последовательным усилиям мы будем способствовать дальнейшему углублению отношений между нашими двумя странами во всех сферах, представляющих взаимный интерес.