Բարձր եմ գնահատում ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա զարգացմանն աջակցելու գործում Լիտվայի պատրաստակամությունն ու հանձնառությունը. Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիտվայի Հանրապետության վարչապետ Ինգրիդա Շիմոնիտեին՝ պաշտոնում վերանշանակվելու առիթով:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից։
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Լիտվայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ:
Առանձնակի կարևորում եմ մեր միջև ձևավորված ջերմ և անկեղծ հարաբերությունները և խորին երախտագիտություն եմ հայտնում Հայաստանի և Լիտվայի հարաբերությունների տեսանելի առաջընթացի գործում Ձեր անձնական ներդրման համար։
Բարձր եմ գնահատում Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացին, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա զարգացմանն աջակցելու գործում Լիտվայի պատրաստակամությունն ու հանձնառությունը:
Վստահ եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման հաջորդ փուլի ընթացքում Հայաստանի և Լիտվայի միջև բարեկամական հարաբերություններն առավել կզարգանան՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների»:

Пашинян поздравил главу Правительства Литвы по случаю ее повторного назначения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание главе Правительства Литвы Ингриде Шимоните по случаю ее повторного назначения. Об этом сообщили в пресс-службе Правительства республики.
«От имени Правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас с повторным назначением на пост премьер-министра Литовской Республики.
Я придаю особое значение сложившимся между нами теплым и искренним отношениям и выражаю глубокую признательность за Ваш личный вклад в видимый прогресс отношений между Арменией и Литвой.
Высоко ценю готовность и приверженность Литвы поддержать процесс демократических реформ в Армении, а также дальнейшее развитие партнерства Армения – ЕС».
Пашинян уверен, что на следующем этапе ее пребывания в должности дружественные отношения между Арменией и Литвой будут и дальше развиваться во благо двух стран и народов.