Արդյո՞ք այս առաջարկությունները նման են փուլային տարբերակին․ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակը փաստաթուղթ է հրապարակել
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակը, Ի պատասխան ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ նախօրեին հնչեցրած այն հայտարարությանը, թե Հայաստանի նախկին իշխանությունները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման փուլային տարբերակը, հրապարակել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի 2016 թվականի առաջարկությունների որոշ դրույթներ։
Հրապարակելով փաստաթղթի lուսանկարը ՝ երրորդ նախագահի գրասենյակը նշել է.
«Արդյո՞ք այս առաջարկությունները նման են փուլային տարբերակին:
Հարցը ուղղված է սևով սպիտակի վրա հստակ և միանշանակ գրվածը (ընդգծումները մերն են) ընթերցող և ընկալող մարդկանց, ոչ թե այս ամենին քաջատեղյակ, բայց ԼՂ բանակցային գործընթացը միտումնավոր նենգափոխող, բանակցությունները ձախողածներին:

Офис третьего президента Армении обнародовал документы, опровергающие заявление Пашиняна о том, что прежние власти пытались разрешить карабахский конфликт поэтапным путем
Офис третьего президента Армении Сержа Саргсяна в ответ на озвученное накануне премьер-министром РА Николом Пашиняном заявление о том, что прежние власти Армении рассматривали поэтапный вариант урегулирования карабахского конфликта, обнародовал некоторые положения предложений Минской группы ОБСЕ по урегулирования конфликта от 2016 года.
Опубликовав фотографию документа, офис третьего президента, отметил: «Это первые три абзаца предложений, представленных Минской группой ОБСЕ сторонам переговоров по мирному урегулированию карабахского конфликта от августа 2016 года. Разве эти предложения похожи на поэтапный вариант? Историю исказить не удастся».