Անկարան Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության պայմանագրի շուտափույթ ստորագրման հույս ունի. Ֆիդան
Թուրքիան ողջունում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության հասնելու հնարավորությունը: Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը՝ ելույթ ունենալով Թուրքիայի խորհրդարանում, տեղեկացնում է Report-ը:
՛՛Թուրքիան ողջունում է կողմերի ձեռնարկած կոնկրետ քայլերը, որոնք ամրապնդում են վստահությունը երկու երկրների միջև։ Անկարան հույս ունի, որ կողմերի միջեւ տեղի կունենա խաղաղության պայմանագրի շուտափույթ ստորագրում՛՛,-ասել է նա:
Ֆիդանը նաև հայտարարել է Ադրբեջանի հետ բոլոր ոլորտներում հարաբերությունների ընդլայնման մասին։ Նա հավելել է, որ ՛՛3+3՛՛ հարթակի հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա Թուրքիայում 2024 թվականին:

Фидан: Анкара надеется на скорейшее подписание мира между Баку и Ереваном
Турция приветствует возможность достижения мира между Азербайджаном и Арменией. Об этом заявил министр иностранных дел Турции Хакан Фидан, выступая в парламенте Турции, сообщает Report.
''Турция приветствует конкретные шаги, предпринятые сторонами, которые укрепляют доверие между двумя странами. Анкара надеется, что мирное соглашение между сторонами будет подписано в ближайшее время'', - сказал он.
Фидан также заявил о расширении отношений с Азербайджаном во всех сферах. Он добавил, что следующая встреча платформы ''3+3'' состоится в Турции в 2024 году.