ԱԽ քարտուղարը Լիտվա-Հայաստան բարեկամական խմբի հետ քննարկել է ՀՀ-ի շուրջ եղած անվտանգային իրավիճակը
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լիտվա-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությանը, որը ղեկավարում էր բարեկամական խմբի ղեկավար Ռայմունդաս Լոպատան: Այս մասին հայտնում են ԱԽ-ից։
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը, մտքեր փոխանակել հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բանակցային ընթացքի վերաբերյալ:
Ա. Գրիգորյանը ներկայացրել է Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքը, մասնավորապես՝ ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդում, մարդու իրավունքների պաշտպանություն:

Секретарь СБ принял делегацию группы дружбы Литва – Армения
28 ноября секретарь Совета Безопасности РА Армен Григорян принял делегацию группы дружбы Литва – Армения во главе с Раймундасом Лопатой. Об этом сообщает пресс-служба СБ.
Собеседники обсудили создавшуюся вокруг Армении ситуацию в сфере безопасности, обменялись мнениями относительно переговорного процесса по урегулированию армяно-азербайджанских отношений.
А. Григорян представил ход осуществляемых в Армении демократических реформ, в частности укрепление демократических институтов, защиту прав человека.