Զելենսկին Ռուսաստանին մեղադրել է Լվովում ահաբեկչություն կազմակերպելու մեջ
«Այսօր Լվովում իրականացվել է ցինիկ և դաժան ահաբեկչություն։ Տեղի է ունեցել երկու պայթյուն, ընդ որում՝ երկրորդը՝ այն պահին, երբ դեպքի վայր են ժամանել արտակարգ ծառայությունները։ 25 մարդ վիրավորվել է։ Ցավոք, մեկ մարդ՝ ոստիկանության աշխատակցուհի, զոհվել է»։ Այս մասին հայտնել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին։
«Կատարողները հավաքագրվել են Telegram-ալիքների միջոցով։ Ահաբեկչությունը կազմակերպել են ռուսները։ Ես հանձնարարել եմ մշակել այնպիսի միջոցներ, որպեսզի ապագայում բացառվեն նմանատիպ հանցագործությունները։ Մեր իրավապահներն ունեն հակազդման փորձ. տասնյակ նմանատիպ իրավիճակներ կանխվել են։
Հետախուզական տվյալներ կան, որ ռուսները մտադիր են շարունակել նման հարձակումներն ուկրաինացիների վրա»,- նշել է Զելենսկին։

Зеленский в организации теракта во Львове обвинил Россию
Сегодня во Львове был совершен теракт, циничный и жестокий. Два взрыва, второй, когда на место прибыли экстренные службы. 25 человек ранены. К сожалению, один человек, работница полиции, погибла. Об этом сообщил президент Украины Владимир Зеленский.
«Исполнители были завербованы через Telegram-каналы. Организовали теракт – русские. Я поручил проработать такие меры, чтобы исключить подобные преступления в будущем. У наших правоохранителей есть опыт противодействия: десятки аналогичных ситуаций были предотвращены.
Есть данные разведки, что россияне собираются и дальше совершать такие нападения на украинцев», - отметил Зеленский.