Վրաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը զգուշացրել է Թբիլիսիում սպասվող պայթյունների մասին. տեղեկությունը կեղծ է դուրս եկել
Վրաստանի պետական ​​անվտանգության ծառայությունը դիվանագիտական ​​առաքելություններին կոչ է արել չտարածել «անհամաձայնեցված հայտարարություններ» անվտանգության հարցերի վերաբերյալ, հաղորդում է Новости-Грузия-ն։
Նման կերպ է արձագանքել Վրաստանի պետական անվտանգության ծառայությունը ԱՄՆ դեսպանատան կողմից Վրաստանում գտնվող իր քաղաքացիներին ուղղված նախազգուշացմանը։ Դեսպանությունը զգուշացրել էր, որ տեղեկություններ ունի Թբիլիսիի երեք խոշորագույն առևտրի կենտրոններում սպասվող պայթյունների մասին և դեսպանատան աշխատակիցներին կոչ էր արել մինչև նոր ծանուցում չայցելել նշված առևտրի կենտրոններ։
Թբիլիսիի առևտրի կենտրոնների ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ ենթադրյալ հնարավոր պայթյունների շուրջ խուճապի մասին տեղեկացել են լրատվամիջոցների հաղորդագրություններից։
«Մենք որևէ նամակ կամ զանգ չենք ստացել, ինչպես նախորդ դեպքերում։ Այս լուրը ձեզանից իմացանք, կապ հաստատեցինք համապատասխան ծառայությունների հետ և սպասում ենք հրահանգների»,-Mtavari-ին հայտնել է Galleria Tbilisi-ի ներկայացուցիչը։ Հարցին, թե արդյոք տարհանում է նախատեսվում, նա պատասխանել է՝ «ո՛չ»։

Посольство США в Грузии предупредило о готовящихся взрывах в трех крупнейших ТЦ Тбилиси: информация оказалась ложной
Служба госбезопасности Грузии призвала дипмиссии не распространять «несогласованные заявления», касающиеся вопросов безопасности, сообщает Новости-Грузия.
Это реакция на предупреждение, которое опубликовало посольство США, обращаясь к своим гражданам в Грузии. Посольство предупредило, что располагает информацией о готовящихся взрывах в трех крупнейших торговых центрах Тбилисии призвало сотрудников посольства не посещать их до нового уведомления.
В торговых центрах Тбилиси заявили, что узнали о панике из-за якобы возможных взрывах из сообщений СМИ.
«Мы не получали никаких писем или звонков, как это было в предыдущих случаях. Мы узнали эту новость от вас, связались с соответствующими службами и ждем инструкций», — сказал Mtavari представитель Galleria Tbilisi. На вопрос, планируется ли эвакуация, он ответил «нет».