Վրաստանի իշխանությունները 22 օտարերկրացի են արտաքսել
Վրաստանի ՆԳՆ միգրացիայի դեպարտամենտի աշխատակիցները արտաքսել են 22 օտարերկրացու, այդ թվում՝ Ռուսաստանի քաղաքացիների։ Այս մասին հաղորդվում է դեպարտամենտի մամուլի ծառայության հայտարարության մեջ։
Ներքին գործերի նախարարության տվյալներով՝ վերջին օրերին տեղի ունեցած միջոցառումների արդյունքում Վրաստանից արտաքսվել են Բուլղարիայի, Հնդկաստանի, Հորդանանի, Իրանի, Իրաքի, Ղազախստանի, Կամերունի, Քենիայի, Ռուսաստանի, Թուրքիայի և Թուրքմենստանի քաղաքացիներ։ Արտաքսված անձանց արգելվում է մուտք գործել հանրապետություն։
Վերջերս Վրաստանը ակտիվորեն պայքարում է անօրինական միգրանտների դեմ: Երկրի խորհրդարանը խստացրել է միգրացիոն օրենսդրությունը՝ պարզեցնելով արտաքսման ընթացակարգերը և խուզարկելով միգրանտներին: Ամեն ամիս Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարությունը հաղորդում է տասնյակ օտարերկրյա քաղաքացիների արտաքսման մասին:

Власти Грузии депортировали 22 иностранцев
Сотрудники департамента миграции МВД Грузии депортировали 22 иностранцев, среди которых есть граждане России. Об этом говорится в сообщении пресс-службы ведомства.
По данным МВД, в результате проведенных за последние дни мероприятий из Грузии были депортированы граждане Болгарии, Индии, Иордании, Ирана, Ирака, Казахстана, Камеруна, Кении, России, Турции и Туркмении. Депортированным лицам въезд в республику запрещен.
В Грузии в последнее время ведется активная борьба с нелегальными мигрантами. Парламент страны ужесточил миграционное законодательство, упростив процедуры депортации, а также обыска мигрантов. Ежемесячно МВД Грузии сообщает о выдворении десятков иностранных граждан.