Թրամփը մեկնաբանել է Իսրայելի կողմից Իրանին հասցված հարվածները «Դա հիանալի էր»
ABC News-ի Վաշինգտոնի գլխավոր թղթակից Ջոնաթան Կարլը ուրբաթ առավոտյան հեռախոսով խոսել է նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ և հարցրել նրան Իրանի վրա հարձակման մասին։
«Կարծում եմ՝ դա հիանալի էր», - ասել է Թրամփը։ «Մենք նրանց հնարավորություն տվեցինք, և նրանք չօգտվեցին դրանից։ Նրանք շատ, շատ վատ վիրավորվեցին։ Նրանք նույնքան վատ վիրավորվեցին, որքան դուք։ Եվ դա դեռ ամենը չէ։ Ամեն ինչ շատ ավելի վատ էր»։
Երբ հարցրին, թե արդյոք Միացյալ Նահանգները որևէ կերպ ներգրավված է եղել հարձակման մեջ, Թրամփը պատասխանեց. «Ես չեմ ուզում մեկնաբանել դա»։

Трамп прокомментировал израильские удары по Ирану фразой «Это было превосходно»
Главный корреспондент ABC News в Вашингтоне Джонатан Карл разговаривал с президентом Дональдом Трампом по телефону рано утром в пятницу и спросил его об атаке на Иран.
«Я думаю, что это было превосходно, - сказал Трамп. - Мы дали им шанс, а они им не воспользовались. Они пострадали сильно, очень сильно. Они пострадали примерно так же сильно, как и вы. И это еще не все. Гораздо больше».
Когда его спросили, участвовали ли каким-либо образом Соединенные Штаты в нападении, Трамп ответил: «Я не хочу это комментировать».