Ռուսաստանյան ԶԼՄ-ները մանրամասներ են հայտնել Նոգինսկում Կարեն Հայրիյանի սպանության մասին
Նախօրեին ԶԼՄ-ները հրապարակել էին կադրեր, որոնք պատկերում էին հունվարի 8-ի գիշերը Նոգինսկի առեւտրի կենտրոնի կայանատեղիում տեղի ունեցած վեճի մասին, որի հետեւանքով մահացել է 44-ամյա տղամարդ։ Կրակողը նրա վրա հինգ փամփուշտ է արձակել։
ԶԼՄ-ների տեղեկացմամբ՝ վեճն սկսվել է սրճարանում, որը գտնվում է կայանատեղիի կողքին։ Սպանված տղամարդը այնտեղ էր քրոջ, կրակողը՝ հոր հետ։ Սպանությունից առաջ սպանված տղամարդու քույրը սրճարանում իբր վեճ է ունեցել այցելուի հետ։ Եղբայրը պաշտպանել է քրոջը, տղամարդուն՝ նրա որդին։ Արդյունքում՝ սրճարանի այցելուի որդին կրակ է բացել եւ մահացու վիրավորել աղջկա եղբորը։ Հանցագործները 44-ամյա տղամարդու վրա արձակել են հինգ փամփուշտ եւ փախուստի դիմել Porsche Cayenne-ով։ Նրանք որոնվում են։ Վիրավոր տղամարդը կարողացել է ինքնուրույն հասնել հիվանդանոց, բայց բժիշկները չեն հասցրել օգնել նրան, եւ նա մահացել է։ Սպանության փաստով Քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել։
НТВ-ի տեղեկացմամբ՝ քրոջ վիճակը, որը հարձակման պահին, ենթադրաբար, նույնպես գտնվել էր մեքենայում, հայտնի չէ։ Հայտնի է, սակայն, որ հարձակվողները փորձել են մտնել հիվանդանոց, որպեսզի ավարտին հասցնեն ավտոկայանատեղիում կատարվածը։ Որոշ տվյալներով՝ հարձակվողները նույնպես հայեր են։

Российские СМИ сообщили подробности убийства Карена Айрияна в Ногинске
Накануне СМИ опубликовали кадры конфликта на парковке у торгового центра «Люкс» в Ногинске ночью 8 января, в результате которого умер 44-летний мужчина. Стрелявший выпустил в него пять пуль.
По сообщениям СМИ, конфликт завязался в кафе, которое расположено рядом с парковкой. Убитый мужчина был там со своей сестрой, стрелявший – с отцом. Перед убийством у сестры убитого мужчины в кафе якобы произошел конфликт с посетителем. За девушку заступился ее брат, а за мужчину – его сын. В результате сын посетителя кафе открыл стрельбу и смертельно ранил брата. Преступники выпустили в 44-летнего мужчину пять пуль и скрылись на Porsche Cayenne. Их разыскивают. Раненый мужчина смог самостоятельно добраться до больницы, но врачи не успели ему помочь, и он скончался. По факту убийства Следственный комитет возбудил уголовное дело.
По сообщению НТВ, состояние сестры, которая в момент нападения, предположительно, также находилась в машине, не известно. Однако известно, что нападавшие пытались проникнуть в больницу, чтобы завершить начатое на парковке. По некоторым данным, нападавшие также армяне.