Ռուս-ուկրաինական պատերազմն «ավելի մոտ է ավարտին», քան կարծում են շատերը. Զելենսկի
Ռուս-ուկրաինական պատերազմն «ավելի մոտ է ավարտին», քան կարծում են շատերը, ABC News-ի հարցազրույցում հայտնել է նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ԱՄՆ կատարած այցի ժամանակ։ Նա նաեւ դաշնակիցներին կոչ է արել ուժեղացնել ռազմական օգնությունը, տեղեկացրել է ABC News-ը։
«Հաղթանակի պլանը Ուկրաինայի ամրապնդումն է։ Ահա թե ինչու ենք մենք մեր բարեկամներին, մեր դաշնակիցներին խնդրում ամրացնել մեզ։ Ես կարծում եմ, որ մենք ավելի մոտ ենք խաղաղությանը, քան կարծում ենք։ Մենք ավելի մոտ ենք պատերազմի ավարտին։ Մենք պարզապես պետք է շատ ուժեղ լինենք»,- ասել է Զելենսկին։
Ուկրաինայի նախագահը նաեւ նշել է, որ Վլադիմիր Պուտինը «վախենում» է Ուկրաինայի ԶՈւ գործողությունից Կուրսկի մարզում։ «Դա ճիշտ է։ Նա շատ է վախենում։ Որովհետեւ նրա մարդիկ տեսան, որ նա չի կարող պաշտպանել իր ամբողջ տարածքը»,- ասել է Զելենսկին։ Նա ավելացրել է, որ միայն «ուժեղ դիրքերից» Ուկրաինան կկարողանա «դրդել Պուտինին դադարեցնել պատերազմը»։

Зеленский: российско-украинская война «ближе к завершению», чем многие думают
Война между Россией и Украиной «ближе к завершению», чем многие думают, заявил в интервью ABC News украинский президент Владимир Зеленский во время визита в США. Он также призвал союзников усилить военную помощь, передает ABC News
«План победы — это укрепление Украины. Вот почему мы просим наших друзей, наших союзников укрепить нас. Это очень важно. Я думаю, что мы ближе к миру, чем думаем. Мы ближе к завершению войны. Мы просто должны быть очень сильными», — сказал Зеленский.
Президент Украины также отметил, что Владимир Путин «боится» операции ВСУ в Курской области. «Это правда. Он очень боится. Потому что его люди увидели, что он не может защитить всю свою территорию», — сказал Зеленский. Он добавил, что только с «сильной позиции» Украина может «подтолкнуть Путина к прекращению войны».