«Ռոսկոմնադզորը» ՌԴ տարածքում արգելափակել է ադրբեջանական minval.az և haqqin.az կայքերը
Կապի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և զանգվածային հաղորդակցությունների վերահսկման դաշնային ծառայությունը (Ռոսկոմնադզորը) նախօրեին՝ մարտի 16-ին, արգելափակել է Ռուսաստանում ադրբեջանական haqqin.az կայքի հասանելիությունը։
«Ռոսկոմնադզորը» հիմնավորել է կայքը արգելափակելու որոշումը Դաշնային օրենքի հոդվածներով, որոնց համաձայն՝ ռեսուրսի հասանելիությունը սահմանափակվում է, եթե այն պարունակում է անկարգությունների, ծայրահեղականության կոչեր, ինչպես նաև կեղծ տեղեկությունների տարածման համար:
Ադրբեջանական ռեսուրսի արգելափակման որոշումը «Ռոսկոմնադզորը» ընդունել է գլխավոր դատախազության պահանջի հիման վրա։

Роскомнадзор России заблокировал доступ к азербайджанским сайтам haqqin.az и minval.az
Федеральная служба по надзору в сфере связи, информационных технологий и массовых коммуникаций (Роскомнадзор) заблокировала накануне, 16 марта, на территории России доступ к азербайджанскому сайту haqqin.az.
Решение о блокировке сайта издания Роскомнадзор аргументировал статьями Федерального закона, согласно которым ограничение доступа к ресурсу происходит в случае содержания на нем информации с призывами к беспорядкам, экстремизму, а также за распространение недостоверной информации, распространяемой под видом достоверных сообщений.
Решение о блокировке азербайджанского ресурса Роскомнадзор принял на основании требования Генпрокуратуры.