Ռոսկոմնադզորը հայտնել է Instagram-ի հասանելիության սահմանափակումների սահմանման մասին
Ռոսկոմնադզորը հայտնել է, որ Instagram-ի հասանելիության սահմանափակումների սահմանման ընթացակարգը կավարտվի մարտի 14-ի ժամը 00 - ին, օգտատերերին 48 ժամ են տալիս լուսանկարների եւ տեսանյութերի տեղափոխման համար:
Facebook-ի եւ Instagram-ի նոր քաղաքականությունը կկիրառվի միայն Ուկրաինայում՝ թույլ տալով տեղի օգտատերերին "Զայրույթ հայտնել" ՌԴ-ի զորքերի հասցեին, հայտարարել են Meta-ում:
Facebook-ը եւ Instagram-ը չեն հանդուրժի ռուսատյացությունը եւ ռուսաստանցիների ցանկացած խտրականություն, հայտարարել են Meta-ում:
Մինչդեռ ավելի վաղ Meta ընկերությունը հայտնել էր, որ հանում է Facebook-ում և Instagram-ում ռուսատյաց հրապարակումների տարածման սահմանափակումը ։

Процедура введения ограничений на доступ к Instagram будет завершена в 00 часов 14 марта: Роскомнадзор
Роскомнадзор: процедура введения ограничений на доступ к Instagram будет завершена в 00 часов 14 марта, пользователям дают 48 часов на перенос фото и видео.
Новая политика Facebook и Instagram будет применяться только на Украине, позволяя местным пользователям "высказывать гнев" в адрес войск РФ, заявили в Meta. Facebook и Instagram не потерпят русофобии и любой дискриминации россиян, заявили в Meta.
Между тем, ранее компания Meta сообщила, что снимает ограничение на распространение русофобных публикаций в Facebook и Instagram.