ՌԴ Պետդումայի նախագահը հանդիպել է ՀԱՊԿ ԽՎ անդամների հետ. Հայաստանը չի մասնակցել
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) խորհրդի նիստի նախաշեմին ՀԱՊԿ ԽՎ նախագահ, Ռուսաստանի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը հանդիպում է անցկացրել գործընկերների՝ Վեհաժողովի անդամ երկրների պատվիրակությունների ղեկավարների հետ, հայտնում է ՌԴ Պետդումայի մամուլի ծառայությունը։
Ըստ հաղորդագրության, հանդիպմանը մասնակցել են Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Իգոր Սերգեենկոն, Ղազախստանի Հանրապետության խորհրդարանի Մաժիլիսի նախագահ Երլան Կոշանովը, Ղրղզստանի Հանրապետության Ժոգորկու Կենեշի նախագահ Մարլեն Մամատալիևը և Տաջիկստանի Հանրապետության Մաջլիսի օլիի Մաջլիսի նամոյանդագոնի նախագահ Ֆայզալի Իդիզոդան։
Դատելով հաղորդագրությունից՝ Հայաստանը չի մասնակցել։
Քննարկվել է ապրիլի 20-ին Մոսկվայում կայանալիք ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի նիստի նախապատրաստումը։ Օրակարգում են Կազմակերպության անդամ պետությունների օրենսդրության ներդաշնակեցման և ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում մարտահրավերներին ու սպառնալիքներին դիմակայելու հարցերը, ինչպես նաև Վեհաժողովի խորհրդի հայտարարության նախագիծը՝ կազմավորման 20-ամյակի առթիվ։

Председатель Госдумы РФ провёл встречу с членами ПА ОДКБ: Армения не участвовала
Накануне заседания Совета Парламентской Ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности ( ПА ОДКБ) председатель ПА ОДКБ, председатель Государственной Думы России Вячеслав Володин провел встречу с коллегами — главами делегаций стран — членов Ассамблеи, сообщает пресс-служба Госдумы РФ․
Согласно сообщению, в ней приняли участие председатель Палаты представителей Национального собрания Республики Беларусь Игорь Сергеенко, председатель Мажилиса Парламента Республики Казахстан Ерлан Кошанов, председатель Жогорку Кенеша Киргизской Республики Марлен Маматалиев и председатель Маджлиси намояндагон Маджлиси Оли Республики Таджикистан Файзали Идизода.
Судя по сообщению, Армения не участвовала.
Обсуждалась подготовка к предстоящему заседанию Совета ПА ОДКБ, которое пройдет в Москве 20 апреля. В повестке — вопросы гармонизации законодательства государств — членов Организации и противодействия вызовам и угрозам в зоне ответственности ОДКБ, а также проект заявления Совета Ассамблеи по случаю 20-летия ее образования.