ՌԴ ԱԳՆ-ն մեկնաբանել է Ուկրաինա զորք ուղարկելու մասին Մակրոնի հայտարարությունը
Ռուսաստանը որևէ մեկին խորհուրդ չի տալիս փորձնականորեն ստուգել համարժեք և կոշտ պատասխան տալու իր պատրաստակամությունը, հայտարարել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Ալեքսանդր Գրուշկոն՝ մեկնաբանելով Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի՝ Ուկրաինա զորք ուղարկելու մասին հայտարարությունները, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը:
՛՛Ոչ մեկին խորհուրդ չէին տա <...> փորձնական ճանապարհով ստուգել համարժեք և կոշտ պատասխան տալու մեր երկրի պատրաստակամությունը՛՛, - ասել է նա kp.ru.-ին տված հարցազրույցում:
Ավելի վաղ Մակրոնը Փարիզում Ուկրաինային նվիրված խորհրդաժողովի արդյունքներով միանշանակ չի բացառել արեւմտյան երկրների՝ ցամաքային զորքեր հատուկ ռազմական գործողության անցկացման գոտի ուղարկելու հնարավորությունը:

В МИД РФ прокомментировали заявление Макрона про отправку войск на Украину
Россия не советует кому-либо проверять опытным путем ее готовность к адекватному и жесткому ответу, заявил замглавы МИД РФ Александр Грушко, комментируя заявления президента Франции Эмманюэля Макрона об отправке войск на Украину.
"Никому не советовали бы <...> опытным путем проверять готовность нашей страны к адекватному и жесткому ответу", - сказал он в интервью kp.ru.
Ранее Макарон по итогам посвященной Украине конференции в Париже не стал однозначно исключать возможность отправки сухопутных войск западных стран в зону проведения специальной военной операции