Ռաիսիի մահվանից հետո խորհրդարանի առաջին բաց նիստը տեղի կունենա մայիսի 21-ին. ԶԼՄ
Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսիի մահվանից հետո երկրի միապալատ խորհրդարանի՝ մեջլիսի առաջին բաց նիստը տեղի կունենա մայիսի 21-ին։ Այս մասին տեղեկացրել է Tasnim իրանական գործակալությունը։
Նրա տեղեկացմամբ՝ «մեջլիսի բաց նիստը տեղի կունենա վաղն (մայիսի 21-ին) առավոտյան»։
Մայիսի 19-ին Իրանի նախագահին տեղափոխող ուղղաթիռը կործանվել է Արեւեյան Ադրբեջան նահանգում։ Ինքնաթիռում էին գտնվում նաեւ արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլահիանն է, Արեւելյան Ադրբեջանի նահանգապետ Մալեք Ռահմաթին, Թավրիզ քաղաքի իմամ Մոհամադ Ալի Ալե Հաշեմը, նախագահական պահպանության պետ, Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի գեներալ Մեհդի Մուսավին։ Իրանի Կարմիր մահիկի ընկերության ղեկավար Փիր Հոսեյն Քոլիվանդը տեղեկացրել է, որ բոլոր ուղեւորները եւ անձնակազմը զոհվել են։ Իրանի փոխնախագահ Մոհսեն Մանսուրին հաստատել է նախագահի մահը։

СМИ: первое после гибели Раиси открытое заседание парламента Ирана состоится 21 мая
Первое после гибели президента Ирана Эбрахима Раиси открытое заседание Меджлиса (однопалатный парламент) исламской республики состоится 21 мая. Об этом сообщило иранское агентство Tasnim.
По его сведениям, «открытое заседание Меджлиса пройдет завтра утром (21 мая) ».
19 мая вертолет, перевозивший президента Ирана, разбился в иранской провинции Восточный Азербайджан. На борту также находились министр иностранных дел исламской республики Хосейн Амир Абдоллахиян, губернатор провинции Восточный Азербайджан Малек Рахмати и пятничный имам города Тебриз Мохаммад Али Але Хашем. Глава Иранского общества Красного Полумесяца Пир Хосейн Коливанд сообщил, что все пассажиры и экипаж вертолета погибли при крушении. Вице-президент Ирана Мохсен Мансури подтвердил сообщения о гибели президента.