Փրկարարները պարզել են Իրանի նախագահին տեղափոխող ուղղաթիռի ճշգրիտ վայրը
Իրանի փրկարար ջոկատները պարզել են Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսիին տեղափոխող ուղղաթիռի ճշգրիտ վայրը, որը, ըստ տեղեկությունների, կիրակի օրը կոշտ վայրէջք է կատարել, գրում է Tasnim-ը։
Ռաիսիին և նրա ուղեկցողներին տեղափոխող ուղղաթիռի ճշգրիտ վայրը Օզի գյուղի մոտ է, որը գտնվում է հյուսիսարևմտյան Արևելյան Ադրբեջանի նահանգի Արասբարանի անտառներում։
Բարդ տեղանքն ու մառախլապատ եղանակը դժվարացրել են փրկարարական աշխատանքները։
Իրանի ներքին գործերի նախարար Ահմադ Վահիդին պետական ​​հեռուստատեսությանը տված հեռախոսազրույցում ասել է, որ Ջոլֆայից վերադարձող նախագահական  ուղղաթիռը կոշտ վայրէջք է կատարել։

Спасатели определили точное местонахождение вертолета, на борту которого находился президент Ирана
Иранские спасательные команды определили точное местонахождение вертолета с президентом Ирана Эбрахимом Раиси на борту, который, как сообщается, потерпел жесткую посадку в воскресенье, передает Tasnim.
Точное место происшествия с участием вертолета, на борту которого находились Раиси и его окружение, находится недалеко от деревни Ози, расположенной в лесах Арасбаран в северо-западной провинции Восточный Азербайджан.
Сложный рельеф местности и туманная погода затруднили проведение спасательной операции.
В ходе телефонного интервью государственному телевидению, министр внутренних дел Ирана Ахмад Вахиди сообщил, что вертолет президентского кортежа, возвращавшийся из Джольфы, совершил жесткую посадку.